Flamengo (©Reuters)

Kup Brazila: Atletiko lagano prošao, Flamengo napravio prvi korak

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.06.21. | 02:11

Crno-crveni savladali Koritibu u prvom meču – 1:0

Razlika je u klasi između prve i druge brazilske lige. Videlo se to u dvomeču Kupa u kojem je Atletiko Mineiro lagano izbacio Rema.

Posle 2:0 u prvoj utakmici u gostima, Atletiku je ostalo da udari pečat na prolaz dalje. Na svom stadionu crno-beli iz Mineira nisu kiksirali, upisali su još jedan trijumf – 2:1. I prošli su dalje u osminu finala najmasovnijeg takmičenja.

Nije Atletiko ni izašao u najjačem sastavu. Trener Kuka prištedeo je deo prvotimac za naredni prvenstveni meč, veliki derbi protiv Sao Paula. Ali, momci koji su istrčali na teren nisu dopustili iznenađenje.

Pobedonosni gol za tim iz Mineira postigao je Hulk iz penala u 51. minutu. I to mu je 11. pogodak za crno-bele u svim takmičenjima otkako je u martu došao u ovaj klub.

Mnogo više neizvesnosti se očekivalo u duelu Koritibe i Flamenga. Njima je ovo bio prvi susret, ali deluje da će revanš u Riju biti samo formalnost.

Jeste Flamengo dobio utakmicu minimalnim rezultatom – 1:0, međutim, svih 90 minuta se samo on pitao na terenu. Koritiba u prvom poluvremenu nije uputila ni šut u okvir gola gostiju, dok su oni devet puta gađali mrežu domaćina. Munjiz Rodrigo je u 16. minutu pogodio i doneo crno-crvenima prednost za revanš.

KUP BRAZILA - ŠESNAESTINA FINALA (REVANŠI)

Atletiko GO - Korintijans 0:0 /prvi meč: 2:0/

Bragantino - Fluminense 2:1 (0:0) /prvi meč: 0:2/