"Najlepši gol sa utakmice Kopenhagen - Krusejders"

Kvalifikacije: Pavlović najavio šesticu Kopenhagena, Ivaniću otvoren put do grupne faze, APOEL drhtao skoro sat (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.07.16. | 21:44

Šerif nije uspeo...

Najlepši gol sa utakmice Kopenhagen - KrusejdersSvi favoriti - prošli. Posle Slacburga i Dinama iz Tbilisija, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona su još i Hapoel Ber Ševa (Izrael), APOEL (Kipar), BATE Borisov (Belorusija) i Kopenhagen (Danska). Reč je o timovima koji su već posle prvih 90 minuta imali prednost, a večeras su to samo valorizovali.

Najubedljiviji je bio Kopenhagen. Na Parken stadionu samleo je nejaki Krusejders - 6:0. Posle 3:0 prošlog utorka, seriju golova otvorio je novi napadač ekipe Stalea Solbakena, Andrija Pavlović u 15. minutu, do kraja prvog dela autogol je postigao Mičel (45+1), posle akcije u kojoj je učestvovao doskorašnji napadač Čukaričkog, da bi u nastavku pogađali još Kornelijus (48, 76), Falk (58) i Gregus (68), čiji je mat iz slobodnog udarca bio i najefektniji. Sledeći rival Kopenhagena je rumunska Astra.

Najteži posao večeras imao je APOEL. Morao je dobro prvak Kipra da se preznoji kako bi izbacio velški TNS. Gosti su odolevali sve do 54. minuta, ali tad je na scenu stupio kapiten tima iz Nikozije, Nektarijos Aleksandru. Prvo je postigao gol, zatim, u 73. asistirao Soteriju za 2:0, da bi posle prekršaja na De Visentijem u nadoknadi vremena precizan izvođač jedanaesterca bio upravo argentinski vezista. APOEL će u narednom kolu verovatno na Rozenborg.

Potencijalni srpski reprezentativac Mirko Ivanić igrao je za BATE Borisov od 54. minuta gostovanja u Finskoj, gde je Beloruski šampion pogocima Karnickija u 15. i Riosa u 29. lako stekao prednost od 2:0. Mogao je da dozvoli luksuz u vidu izjednačenja (Ngueukam 44, Riski 61), nedovoljno da ugrozi prednost iz prvog duela. BATE će na boljeg iz dvomeča Hafnarfjordur - Dandalk.

Šerif u Tiraspolju nije uspeo da nadoknadi gol minusa iz prvog meča (2:3), pa je dalje otišao Hapoel iz Ber Ševe, kome će naredni rival biti Olimpijakos. U dresu moldavskog predstavnika 90 minuta na poziciji štopera odigrao je Vujadin Savić.