Kvalifikacije za Ligu šampiona: Mura odolela Ludogorecu

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.07.21. | 22:06

Bugari prvi i jedini šut u okvir gola imali tek u finišu utakmice...

Iznenadili su prošle sezone kada su ispred Maribora i Olimpije došli do titule šampiona, prve u istoriji kluba. Nije da nije iznenadila njihova rutina u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona protiv dosta iskusnije Škendije - 6:0 u dve utakmice. A evo večeras fudbaleri iz Murske Sobote režirali su još prijatnih trenutaka za svoje malobrojne navijače: na stadionu Fazanerija protiv neuporedivo kvalitetnijeg i skupljeg bugarskog šampiona Ludogoreca - 0:0.

Bugari su u polju nadigrali Muru i to nije sporno, međutim slovenački šampion pokazao je zaista čudesno sposobnost da se dugo i organizovano brani. Toliko dugo da su gosti prvi udarac u okvir gola uputili u samom finišu utakmice. Do tada je Ludogorec pritiskao, navaljivao, ali nije imao pravu šansu.

Mura se otvoreno orijentisala na odbranu svog gola. Neretko domaćin po desetak i više minuta nije uspevao da pređe na polovinu rivala, da bi svoje "blistave" trenutke četa Ante Šimundže doživela početkom drugog dela, kada je konačno malo hrabrije krenula napred. Nije to ipak drugo potrajalo.

Najbliži golu Bugari su bili nakon pokušaja desnog beka Ikokoa i Kipranina Sotirua, odnosno u 77. minutu pošto je rezervista Elvis Manu dobro gađao, a lopta bukvalno liznula prečku.

Revanš je na programu za sedam dana u Razgradu.

Ludogorec ove sezone još nije primio gol, međutim u prvoj rundi protiv Šahtjora iz Soligorska prilično se namučio - 1:0 i 1:0.