Lacio tri puta gubio, Sergej dao gol, preokret u 90. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.04.22. | 23:03

Rimljani ostaju u trci za Ligu Evrope...

Živ je Sarijev Lacio u borbi za Ligu Evrope! U veoma uzbudljivom meču na stadionu Alberto Piko Rimljani su tri puta bili u zaostatku, tri puta stizali prednost Specije, da bi u samom finišu susreta, precizno u 90. minutu, uspeli da dođu i do preokreta - 4:3.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić postigao je treći pogodak za goste i praktično pokrenuo preokret. To je bilo 11. put u sezoni da trese mrežu, a uz to ima i 12 asistencija...

Lacio je imao više od igre u većem delu susreta, loptu u posedu više od 70 odsto, tri puta više šuteva u okvir gola, međutim veliki kiksevi u odbrani doveli su do toga da Rimljani konstantno budu u zaostataku.

Najočiglednije bile su greške Tome Bašića za 1:0 - kada je potpuno ispustio iz vida beka Specije Kelvina Adua za njegov prvenac u Seriji A - i Španca Patrika za 2:1 - dozvolio da ga Agudelo pregazi u duelu - mada se defanzivci nisu proslavili ni u situaciji iz 56. minuta. Tada je Petko Hristov izmakao pažnji i pogodio za 3:2.

Lacio je prvi put u život vratio Ćiro Imobile sa bele tačke. Navijači Specije trudili su se da mu maksimalno zagorčaju ovo gostovanje, vikali su mu da je se..nja, da ne može da postigne gol protiv Moldavije, međutim to ga nije sputalo prilikom izvođenja penala. Lacio je do 2:2 stigao zahvaljujući autogolu Provedela, dok je Sergej lopti put do mreže pronašao u 68. minutu.

Za veliki trijumf gostiju pobrinuo se se Frančesko Ačerbi...