Lajpcigova jaka pruka iz Berlina: Idemo po titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.19. | 19:50

Sa novim trenerom i u novom sistemu Crveni bikovi impresionirali protiv Uniona - 0:4

Ako je suditi po prvom kolu Lajpcig ima ozbiljne ambicije u borbi za titulu i trebalo bi da bude konkurentan Borusiji i Bajernu. Impresivno je ekipa Julijana Nagelsmana otvorila novu sezonu trijumfom nad Unionom usred Berlina od čak 4:0 u meču u kojem su dominirali od prvog do poslednjeg minuta.

Ovaj trijumf ujedno je i mala osveta rivalu koji je stao iza svojih navijača koji su najavili bojkot premijerne utakmice Čeličnih u Bundesligi jer ne podnose "korporativni" klub Red Bul Lajpcig, ali na terenu su dobili važnu lekciju.

Na vreme je tim sa istoka Nemačke poveo Marsel Halstenberg je majstorski pogodio u 16. minutu i pokrenuo kanonadu gostujućeg tima. Marsel Zabicer (31') i Timo Verner (42') su do odlaska na odmor poptuno dotukli uplašene igrače Uniona koji su delovali kao razbijena vojska.

Malo su bolje domaćini zaigrali u nastavku, hrabrije, ali je svaku mogućnost oko povratka domaćina u utakmicu ugasio novajlija iz PSŽ-a Nkunku koji je ušao s klupe i postigao prvi gol u dresu Lajpciga. Odličan meč odigrao je Lajpcig u novoj formaciji, umesto 4-4-2 prešli su na Nagelsmanovih 3-5-2 i pokazali da će biti vrlo snažan tim kako vreme bude prolazilo.

Neven Subotić ispratio je startni poraz Uniona iz Berlina sa klupe za rezerve.