(AFP)

Lansiran Lukaku, eksplodirala Roma, Murinjo izvukao “sedmicu”!

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.23. | 22:51

Sedam komada Vučice za najavu boljih dana

Užasno je Roma otvorila sezonu, osvojila samo bod iz prve tri utakmice, a onda lansirala najveća pojačanje i eksplodirala!

Od prvog minuta je zaigrao Romelu Lukaku u tandemu sa Paulom Dibalom i Roma je pregazila Empoli 7:0. A centralna figura meča je bio Brajan Kristante koji je odigrao partiju karijere u Rominom dresu.

Ruku na srce, Romi je u prva tri kola falio baš veliki broj fudbalera. Posle reprezentativne pauze se situacija drastično popravila i Murinjo je mogao večeras da izvede skoro pa najjači tim.

Evan Endika u štoperskoj liniji je bio novitet pošto nije igrao u prva tri meča, Renato Sančes i Leandro Paredes su krenuli u trilingu uz Kristantea u veznom redu, Spinacola i Kristensen po bokovima, Lukaku i Dibala u špicu.

Kanonada je krenula već od drugog minuta. Valukijevič je skrivio penal, a Dibala pogodio. U osmom minutu je već bilo 2:0. Renato Sančes je sjajno ušao iz drugog plana i efektno pogodio glavom. Kristante je posle duplog pasa sa Lukakuom naterao Grasija da zatrese sopstvenu mrežu. Pre toga je Leandro Paredes umalo postao prvi igrač u istoriju Rome koji je pogodio direktno iz kornera na Olimpiku. Zaustavila ga je stativa.

Vučica je do poluvremena rešila pitanje pobednika ali nije stala i ono najlepše je ostavila za drugih 45 minuta!

Dibala je otvorio seriju prelepim solo prodorom i lažnjakom posle dodavanja Kristantea. Potom je iz slobodnjaka pogodio prečku i ostao uskraćen za het-trik. Kristante je sjajnu partiju krunisao spektakularnim projektilom sa 25 metara u 80. minutu. U strelce se ubrzo po prvi put u bordo dresu upisao i Lukaku da bi tačku stavio Manćini nakon prelepe asistencije Kristantea petom.

Roma je odirgala najbolji meč od početka sezone i sada sve izgleda drugačije pred tri vezana gostovanja Šerifu, Torinu i Đenovi. Empoliju se crno piše ako nastavi ovako. Posle četiri kola ima četiri poraza i gol-razliku 0:12. U istoriji Serije A je samo Padova 1994. tako loše startovala. Ako je za utehu Toskancima, Padova se te sezone spasila ispadanja.

Roma - Empoli 7:0 (3:0)

/Dibala 2 penal, 55, Sančes 8, Grasi 35 autogol, Kristante 80, Lukaku 82, Manćini 86/

18.30: (3,45) Salernitana (3,30) Torino (2,30)

20.45: (3,10) Verona (3,40) Bolonja (2,45)