Darko Lazović (©Reuters)

Lazović spakovao gol Kaliniću, a 6.300.000 evra klubu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.05.21. | 22:39

Srpski reprezentativac asistent za drugi gol Verone protiv Bolonje u remiju 2:2

U utakmici bez takmičarskog naboja, ali finansijski izuzetno važnoj, Verona i Bolonja odigrali su 2:2.

Tim rezultatom domaćin se približio bonusu koji iznosi 6.300.000 evra, a koji se u Italiji dodeljuje za plasman među 10 najboljih u Seriji A.

Remijem je Verona zadržala tri boda prednosti nad večerašnjim rivalom uoči poslednjeg kola, a kako i jedni i drugi u poslednjem kolu igraju protiv ekipa koje se bore za plasman u Ligu šampiona, za očekivati je da će ta razlika i ostati. Ukoliko, ipak, tim Siniše Mihajlovića savlada Juventus, a ekipa Darka Lazovića i Ivana Ilića izgubi od Napolija, na desetom mestu naći će se Bolonja jer je bila uspešnija u prvom međusobnom duelu (1:0).

Teorija, dakle, postoji, ali šanse u korist kluba sa Renato Dal'Are nisu baš velike. Značajno ih je umanjio Nikola Kalinić pogotkom u 53. minutu na asistenciju Darka Lazovića. Odlično je srpski reprezentativac sa leve strane ubacio loptu u peterac, gde je hrvatski napadač spretno reagovao iz prve.

U 86. minutu veteran Rodrigo Palasio anulirao je prednost Verone i postavio konačnih 2:2. Imao je sreću bivši napadač Intera da lopta dođe do njega posle pokušaja Federika Dimarka da glavom otkloni opasnost pred svojim golom. Ispostavilo se da ju je samo prosledio do Argentinca, koji se dobro snašao.

Verona je, inače, povela već u 2. minutu, kada je Faraoni posle kornera sproveo loptu u gol posle pokušaja Guntera da se upiše u strelce, a na 1:1 izjednačio je Lorenco De Silvestri u 32, posle dodavanja Sorijana.