Ilustracija, AFP

Leon bes iskalio na Huarezu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 20.04.21. | 06:51

Laganih 2:0

Posle eliminacije u osmini finala KONKAKAF Lige šampiona, meksički Leon tražio je žrtvu i našao ju je u Huarezu u Klausuri. Leon je dočekao Huarez i ispratio ga sa laganih 2:0 (0:0).

Nisu krili u redovima domaćeg tima da na ovom susretu žele da iskale bes. To im nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu u kom se pretposlednji tim šampionata uspešno branio i držao je 0:0 prilikom odlaska na odmor.

Ređale su se šanse u prvom poluvremenu ispred oba gola, pogodili su i jedni i drugi po stativu, a goste je načeo Meneses sjajnim golom u 56. minutu.

Otvorila mu se šansa da šutira, on je odapeo praćku i jako lepo pogodio za prednost Leona.

Ne može se reći da Huarez nije imao prilika i u nastavku da ugrozi gol favorita, možda i da ukrade bod, a na kraju je Leon pokazao da je iskusnija i namazanija ekipa, pa je u poslednjim minutima meča pogodio za 2:0.

Davila se našao sam ispred golmana i iskusno proturio loptu do mreže za važan trijumf Leona.

Leon sada ima 23 boda i vezao je pet pobeda u šampionatu, a želja mu je da se dokopa prva četiri mesta kako bi mu odbrana titule bila što jednostavnija i kraća.