Lesteru se srušila sezona kao kula od karata! Čelsi porazom do Lige šampiona, Liverpul treći, Bejl odveo Pevce u Evropu (VIDEO)

Vreme čitanja: 5 minuta

©Reuters

Tragična završnica sezone za ekipu Brendana Rodžersa

Cela sezona je bila gotovo perfektna za Lester, sve negde do početka aprila, kada je ekipa Brendana Rodžersa polako počela da gubi dah u trci sa gigantima Premijer lige, i na kraju, u poslednjem kolu, ostala bez toliko željenog plasmana u Ligu šampiona, iako je preko 200 dana bila među četiri najbolja tima. Tamo su se na kraju pored dva Mančestera našli Liverpul i Čelsi. Plavci su poraženi na Vila Parku (1:2), ali ih to nije skupo koštalo, pošto je Lester posle preokreta izgio od Totenhema na svom terenu (2:4). Liverpul je završio kao treći, zahvaljujući laganoj pobedi nad Kristal Palasom (2:0), a jedan od heroja dana je i Vest Hem, koji je bio ubedljiv protiv Sautemptona (3:0) i tako overio učešće u Ligi Evrope.

Totenhem je završio kao sedmi, zahvaljujući golovima Gereta Bejla u 87. i 93. minutu i tako dobio bitku sa Arsenalom za Konferencijsku ligu. Lisice su vodile u dva navrata golovima Džejmija Vardija, ali su se Pevci dva puta vraćali, prvo preko Kejna, potom autogolom Šmajhela, a onda se Bejl i zvanično slomio otpor Rodžersovog tima u samoj završnici. Sve do sredine drugog poluvremena delovalo je da Lester ima sve u svojim rukama. Vardi je u 52. minutu uspeo da nasamari Entonija Tejlora, ali i arbitre u VAR sobi, pošto je iskoristio kontakt sa Dejvisonom Sančezom u kaznenom prostoru i lukavo iscenirao povlačenje, posle čega je drugi put doveo svoj tim u vođstvo na utakmici.

Pomračenje na King Pauver stadionu krenulo je u 76. minutu, kada je Kasper Šmajhel loše procenio let lopte, a onda je lopta od njegove ruke otišla pravo u gol. Trenutak velikog pada u završnici utakmice iskoristio je Bejl i pogocima posle dve kontre razrešio i poslednju dilemu kada su u pitanju učesnici evropskih takmičenja u Ligi Evrope.

Čelsi je sve vreme pretio da postane najveći tragičar Premijer lige u ovoj sezoni, ali se to nije dogodilo uprkos tome što je sastav Tomasa Tuhela poražen na Vila Parku (1:2). Plavce je pogledala sreća, iako su odigrali katastrofalan meč, definitivno su doživeli veliki pad forme u finišu sezone i to bi moglo skupo da ih košta u finalu Lige šampiona protiv Mančester Sitija.

Sjajan meč odigrao je upravo odbačeni Plavac Bertran Traore, koji je postigao pogodak u 43. minutu i iznudio jedanaesterac na startu drugog poluvremena, koji je u 52. minutu u pogodak pretvorio El Gazi. Čelsi se rezultatski vratio u 70. minutu pogotkom Čilvela, kojem je prethodio odličan prodor i pravovremeno dodavanje Pulišića, ali gosti nisu imali snage ni za izjednačenje, a kamoli pobedu. Ipak, sreća ih je pogledala kada je u pitanju rezultat u Listeru.

Kristal Palas nije mnogo otežao posao Liverpulu u poslednjem kolu, pa su Redsi na najbolji način krunisali seriju sjajnih rezultata u finišu sezone i plasirali se u elitno takmičenje, što se činilo nemogućim pre samo nekoliko nedelja. Klopov tim ne samo da je vezao i petu prvenstvenu pobedu u poslednjih pet kola i došao do Lige šampiona, već je sezonu završio i kao trećeplasirani, što je gotovo neverovatan uspeh prošlogodišnjeg šampiona.

Oba pogotka je postigao sjajni Sadio Mane, koji je prvo u 36. minutu skinuo teret sa srca domaće publike, posle gotovo nehotičnog dodavanja Roberta Firmina, dok je u 74. minutu i definitivno stavio tačku na svaku dilemu sa ivice kaznenog prostora.

Igrač utakmice na Olimpijskom stadionu u Londonu bio je dvostruki strelac i asistent kod trećeg pogotka Pablo Fornals. Španac je pogađao u 30. i 33. minutu, a onda namestio pogodak Deklanu Rajsu u 86. minutu. Šampion Mančester Siti je bio silovit protiv Evertona, uz dva pogotka Serhija Aguera u samoj završnici (5:0), a pobedu je ostvario i Junajted na gostovanju Vulverhemptonu (2:1). Crveni đavoli su poveli golom Elange u 13. minutu, izjednačio je Semedo u 39. dok je konačan rezultat sa bele tačke postavio Huan Mata.

Arsenal je savladao Brajton na svom terenu uz dva pogotka Nikole Pepea, delovalo je u jednom trenutku da bi to moglo da bude dovoljno za plasman u Konferencijsku ligu, ali je bilo neophodno da Totenhem ne pobedi u Lesteru. Pobedom, od ove sezone oprostio se i Lids, koji je na svom terenu savladao VBA (3:1), baš kao i novopečeni drugoligaš Šefild Junajted, slavljem protiv Barnlija (1:0).