LK: Benrama golčinom ušao u istoriju Vest Hema, FCSB primio deset komada u dva meča! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 13.10.22. | 23:11

Žalgiris savladao Pjunik i zakuvao situaciju u Grupi H

Izgubio je Said Benrama zbog slabih izdanja u uvodnom delu sezone mesto u startnoj postavi, ali i dalje za njega ima mesta u timu Vest Hema. I ne samo u timu, već i u njegovoj istoriji čiji je bitan deo alžirski fudbaler večeras postao. U pobedi nad Anderlehtom u Londonu (2:1) Benrama je upisao 18. evropski nastup u dresu Čekićara, više od bilo kojeg drugog bivšeg i sadašnjeg igrača londonskog kluba.

Umeo je Alžirac i da obeleži istorijski trenutak kako dolikuje. Namestio je krilni fudbaler loptu na dvadesetak metara udaljenosti, pronašao rupu u živom zidu i golčinom iz slobodnog udarca poveo Vest Hem ka trijumfu. Bio je to njegov tek drugi gol u sezoni.

Već na isteku pola sata igre sve je bilo rešeno. Veliki posao odradio je Emerson, probio je italijanski bek po levoj strani i zavrnuo loptu u šesnaesterac za Džeroda Bouvena, a najbolji strelac Vest Hema iz prošle sezone zakucao loptu u mrežu i bacio rivala na kolena. Domaćin je i u nastavku pritiskao, u nekoliko navrata mogao do trećeg gola, ali do njega nije stigao.

Na kraju je morao da strepi, jer glavni arbitar Delažod pogrešno je procenio situaciju iz finiša meča, dosudio penal umesto faula u napadu (nema VAR sistema u grupnoj fazi), a Sebastijano Espozito ublažio poraz Anderlehta sa bele tačke.

Vest Hem je četvrtom pobedom iz isto toliko mečeva obezbedio plasman u nokaut fazu, dok će se Anderleht sa Silkeborgom boriti za drugu poziciju u grupi. Silkeborgom koji je u dva meča protiv FCSB postigao deset golova! Pet u Danskoj prošle nedelje, isto toliko večeras u Rumuniji – 5:0 (1:0).

Neće se doduše vlasnik kluba Điđi Bekali nasekirati, već je u najavi meča izjavio da ga ne zanima previše rumunski koeficijent, niti da u dobrom svetlu predstavlja zemlju u Evropi pa je FCSB i ovog puta veliki broj standardnih prvotimaca odmarao za prvenstvene izazove. Silkeborg je blickrigom u uvodnih četvrt časa igre stekao dva gola prednosti i već tada je postalo jasno da rumunskom timu preti katastrofa identična onoj iz prvog meča.

Držao se doduše FCSB na minus dva skoro sat vremena, ali je onda sredinom drugog dela usledio novi blickrig gostiju. Tarnovanu je od 63. do 70. minuta još tri puta bio primoran da loptu vadi iz mreže. Opet, neće se Bekali možda previše ljutiti na svoje momke, ali porazi od Silkeborga ostaće zapisani u almanasima kluba iz Bukurešta kao neki od najtežih u njegovoj istoriji...

Uskoro opširnije...

Veliku pobedu, prvu u grupi, upisao je Žalgiris protiv Pjunika - 2:1 (2:0). Litvanski tim je ovim trijumfom ozbiljno zakuvao situaciju u Grupi H gde sva četiri tima sada dele tri boda.

Tim iz Viljnusa meč je u svoju korist rešio golovima u drugoj polovini prvog poluvremena. Pogađali su Urega i Oliveira, a oba pogotka spakovao im je Ojevusi. Petnaestak minuta pre kraja Ozbiliz je sa bele tačke prepolovio zaostatak, ali do potpunog rezultatskog povratka nije uspeo da dođe.

Dnjipro-1 je golom u prvom minutu nadoknade stigao do celog plena u Vaduzu (2:1), dok je Sivas posle preokreta savladao Balkani u Prištini i preuzeo lidersku poziciju u Grupi G, pošto je Kluž prethodno slavio protiv praške Slavije (2:0).