Lokomotiva krenula sa slepog koloseka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.10.21. | 19:56

Soči pao u Moskvi – 2:1

Mesec i po dana Lokomotiva se nije pomerila s mesta. Promenjen je trener, došao je Markus Gisdol na mesto Marka Nikolića, ali uzalud, ni njemu nije uspevalo da pomeri Železničare sa mrtve tačke.

Ali, našao se Igor Jurganov da razbije te čini. Fudbaler Sočija je postigao autogol u Moskvi u okršaju sa Lokomotivom i on nosi zasluge što su zeleno-crveni najzad upalili motor i krenuli napred. Nemac Gisdol je proslavio prvu pobedu u prvenstvu od dolaska na mesto trenera Lokomotive – 2:1.

Iako je Nemac doveden da „popravi“ igru u odnosu na Nikolićev defanzivni fudbal, Lokomotiva je večeras odigrala baš kao da joj je srpski trener crtao taktiku. Železničari su bili oprezni, uzdržani, nisu se mnogo zaletali ka golu Sočija, koji je poznat kao tim koji ume i te kako dobru kontru da razvije.

Još kada je Lokomotiva povela, nije bilo mnogo ofanzivnog fudbala ni na jednoj strani, na kraju je odnos šuteva na gol bio svega 6:5.

Rano su Moskovljani i zatvorili utakmicu. Tin Jedvaj je u 49. minutu bio najsnalažljiviji posle kornera, glavom je poslao loptu u mrežu, povisio na 2:0 u doneo prednost domaćinu koju Soči nije mogao više da stigne.

Imala je Lokomotiva do kraja kolosalnu šansu preko Andžorina da dođe do trećeg pogotka, odličnu su kontru izveli momci u zelenim dresovima, ali je Englez sa sedam-osam metara poslao fudbal preko prečke.

Dva minuta pre kraja, u sudijskoj nadoknadi, Žoazinjo je postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca, za Sočijevu čast.