Lopez sa sto ruku sačuvao Marselju bod u Lorijanu

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.23. | 22:37

Pau Lopez imao nekoliko sjajnih odbrana – 0:0

Najveća sreća Marselja je što su mu konkurenti u jednako nestabilnoj formi kao što je on.

Jeste tim Igora Tudora spojio večeras petu utakmicu zaredom bez poraza, međutim, problem je što su tu samo dve pobede. Ali, ni ekipe ispod njega ne briljiraju sa rezultatima.

A, ovog puta Marselj može da slavi Paua Lopeza, golmana koji je sačuvao gol pred kanonadom Lorijana, pogotovo u prvom poluvremenu – 0:0.

Imali su gosti veći posed lopte i statistički više šuteva, međutim, Lorijen je stvorio daleko bolje prilike u prvih 45 minuta. Favr je u 6. minutu imao dobru priliku, koju je osujetio Lopez, pa je u 14. Oučiče zapretio, da bi ponovo zablistao čuvar mreže Marselja. Sedam minuta kasnije ponovo je Favr imao veliku šansu i ponovo se isprečio Lopez, koji kao da je iznicao iz zemlje nekom magijom baš tamo gde bi trebalo lopta da prođe.

Jedini koji je znao da zapreti Lorijenu u prvom delu bio je Čengiz Under, imao je dve solidne situacije, koje nije uspeo da pretvori u pogodak.

Najbolja šansa na meču desila se u 63. minutu, odbitak u šesnaestercu je došao na nogu Bambi Dijengu, koji je raspalio – pravo u Lopeza! Još jedna majstorija golmana Marselja. Ovo je definitivno bila njegova noć.

Probali su gosti da pritisnu u finišu, lopta je fijuknula nekoliko puta kroz šesnaesterac – bez efekta. I onda u 92. minutu nova šansa za Lorijen, Kone je oprobao udarac samo što je zakoračio u kazneni prostor i ponovo je Lopez bio magnet za tu loptu, prigrabio je i sačuvao mrežu Marselja.

FRANCUSKA LIGA 1 – 30. KOLO

Lans - Strazbur 2:1 (1:0)