Ludi matine na Čizmi: Verona od 0:3 do 3:3 za 15 minuta

Vreme čitanja: 3min | ned. 15.12.19. | 14:41

Torino prosuo sve što je sat vremena gradio

Kakva ludnica u Veroni! Kakav meč su nam priredili domaća ekipa i Torino. Imali su Bikovi pobedu na dlanu, jer su do 69. minuta vodili sa velikih 3:0 i, činilo se, sigurno grabili ka pobedi i približavanju šestog mesta na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ali, uporni domaćin se nije dao i na kraju stigao do zasluženog boda - 3:3.

Nedeljni matine nije mogao da bude uzbudljiviji, pa svi ljubitelji fudbala koji su pogledali ovaj meč nisu uzalud potrošili dva sata. Poveo je Torino u 36. minutu odličnim golom Kristijana Ansaldija. Međutim, više od pola posla je uradio Simone Verdi koji je izdržao duel sa dvojicom protivničkih igrača i bio dovoljno pribran da ostavi loptu Argentincu koji je snažno šutirao. Bunili su se fudbaleri Verone da je lopta napustila teren, ali od toga nije bilo ništa.

Već na poluvremenu je Ivica Jurić izvršio dve izmene u domaćem timu, međutim to kao da je donelo kontra efekat, jer su gosti za samo šest minuta postigli još dva pogotka. Aleks Berenger je u 55. minutu snažno šutirao pod prečku, da bi se Ansaldi u 61. još jednom upisao u listu strelaca.

Činilo se da je tada utakmica gotova i Torino je počeo svesno da čuva loptu i na taj način ubija tempo. Ne samo da je utakmica od tada bila umrtvljena, naprotiv, tada je zapravo tek počela.

Brazilac Bremer je napravio izuzetnu glupost u 69. minutu kada je rukom izbolkirao pokušaj centaršuta igrača Verone, a sudija je uz konsultaciju sa VAR-om pokazao na belu tačku. Iskusni Đampaolo Pacini je rutinski realizovao penal i tada ludnica tek kreće.

Verona je nastavila sa napadima, kidisala ka golu Torina, a ta inicijativa se isplatila u 76. minutu kada je Valerio Vere iskoristio očajnu intervenciju Salvatorea Sirigua i sa samo nekoliko desetina centimetara ćušnuo loptu u mrežu. Domaći navijači su još jače zagrmeli i trudili se da u po izuzetno tmurnom vremenu ohrabre ljubimce da dođu do izjednačenja.

I, kada se Torino već nudio, to je iskoristio Mariuš Stepinski u 84. minutu da zaokruži totalno ludih 15 minuta na Bentegodiju.

Na kraju, Bikovi su imali dosta sreće da ne prime i četvrti gol i tako ostanu i bez tog jednog boda. Valter Macari je samo nemoćno vrteo glavom, očigledno ne shvatajući šta su njegovi igrači uspeli da urade...

Za kraj, pomenimo da je u Veroni Darko Lazović odigrao svih 90 minuta, dok je kod gostiju Saša Lukić ušao u 78. minutu, ali nije uspeo da donese neophodnu mirnoću u veznom redu Torina.