Ludo u Lionu, od 1:3 do 4:3 - Lakazet umalo stradao posle starta golmana Bresta u 90+16 (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 14.04.24. | 23:09

Fantastičan meč rešen penalom...

Brestova potera za Ligom šampiona je usporena. Daleko od toga da četa Erika Rue više ne drži sve u svojim rukama, ali ukoliko Monako u odloženom meču dobije Lil, najprijatenije iznenađenje ove sezone pašće na treće mesto. Kao što je poznato, ove godine i treće mesto u Francuskoj vodi direktno u Ligu šampiona, tako da Brest ostaje gde po igrama pripada, no mogao bi da ubuduće ima upravo pomenuti Lil za petama.

Brestu ide nešto teže na gosovanjima u poslednje vreme. Videlo se to i večeras. Mada je odigrao zaista izvaredan meč protiv takođe raspucanog Liona, poražen je sa 3:4, uz neverovatnih 38 šuteva dva tima kombinovano, od čega 15 u okvir gola; uz dva crvena kartona, penal u dubokoj sudijskoj nadoknadi i pogodak koji je sve odlučio u 90+16?!

Da je sklon da prkocka prednost Brest je pokazao više puta ove sezone. Poslednji put prošle nedelje, kada vodio sa 4:1 protiv Meca, da bi na kraju završeno 4:3, uz velike probleme domaćina da sačuva ceo plen.

Ovoga puta bio je kažnjen za nesvakidašnje oscilacije.

Gubio je 0:1, okrenuo na 3:1, da bi na kraju pao posle žestokog faula iskusnog golmana Marka Bizoa nad Aleksandrom Lakazetom. Sudar je bio toliko žestok da je napadač Liona izvežen kolima hitne pomoći, a odgovornost da opali sa bele tačke preuzeo Ejslin Mejtland Najls. I bio je veoma siguran - 4:3.

Pogodak vredab osme pobede u poslednjih osam utakmica, koji Lion vraća u boirbu za Evropu.

Roman del Kastiljo kreirao je prvi veliki preokret na ovom sisretu. Desno krilo Bresta je namestio gol Munijeu za 1:1 u 60. minutu, da bi u 64. i 67 sam pogađao za 1:3.

Činilo se tada da se dobrqa serije Liona završava nakon tri meseca - koliko je prošlo od njegovog poslednjeg poraza - međutim uslediće strašna završnica. Lakazet za 2:3 u 70. minutu, Nikolas Taljafiko za 3:3 devet minuta kasnije i onda taj sudar u kom je Akleksander Lakazet zaista mogao ozbiljno da strada.

Ispostavilo se da nije, pa je stadion eksplodirao koji minut kasnije, kada je Englez pogodio za 4:3...

Naš Nemanja Matić odigrao je svih 100 i kusur minuta i pred sam kraj zaradio žuti karton.

Oba tima igrala su igračem manje od 86. minuta. Pocrveneli su Taljafiko sa jedne i Lis Melu s druge strane.

FRANCUSKA LIGA 1 – 29. KOLO

Mec - Lans 2:1 (2:1)