Lukau postiže gol (©Reuters)

Lukaku se vratio i sačuvao Čelsi u šampionskoj trci, Žoržinjo rekorder među penaldžijama (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.12.21. | 20:22

Aston Vila bez Džerarda na klupi poražena u Birmingemu 1:3

Voli Romelu Lukaku da igra protiv Aston Vile. Izgleda da ga klub iz Birmingema posebno inspiriše, pošto protiv njega ima najbolji učinak od svih protiv kojih je igrao u Ligama petice. U 10 mečeva devet puta je bio strelac!

Ove nedelje pogodio je u 56. minutu za preokret, a potom i u nadoknadi iznudio penal koji je po drugi put u meču realizovao Žoržinjo i postavio konačnih 3:1 za Čelsi.

Belgijanac je meč počeo na klupi pošto još nije potpuno spreman posle pauze zbog korone. Po završetku prvog poluvremena mesto mu je ustupio Trevo Čaloba, a iskusni golgeter u samo nekoliko minuta najavio je šta sledi. Konstantno je pretio, da bi potom iskoristio odličan centaršut Kaluma Hadson-Odoija i glavom skrenuo loptu u mrežu. Statični Tajron Mings olakšao mu je posao ostavši ukopan pored korpulentnog špica, umesto da uđe u vazdušni duel.

Aston Vila, koju zbog korone nije sa klupe vodio Stiven Džerard, imala je sreće 28. minutu da Ris Džejms glavom skrene loptu u mrežu svog gola posle centaršuta Meta Targeta. Bio bi to evrogol da je postignut na drugoj strani terena.

Nisu, ipak, domaćini uspeli da s prednošću odu na odmor, pošto je samo šest minuta kasnije Meti Keš nespretno faulirao Hadson-Odoija i omogućio Čelsiju da izjednači. Izuzetno siguran sa bele tačke bio je Žoržinjo, koji je na isti način, samo drugačijim šutom, u trećem minutu postavio konačnih 3:1. Bio je to deseti premijerligaški penal koji je realizovao u 2021. i tako postao najuspešniji igrač od osnivanja takmičenja kada je u pitanju broj pogođenih penala u kalendarskoj godini. Iza sebe ostavio je Stivena Džerarda (2014) i Meta Le Tisijea (1994) sa po devet.

Ono što je najbtinije, Čelsi je s osvojena tri boda ostao u trci sa Mančester sitijem i Liverpulom za vrh tabele, mada vodeći Građani imaju solidnih šest bodova prednosti.

ENGLESKA 1 – 19. KOLO

Mančester Siti - Lester 6:3 (4:0)

/De Brujne 5, Marez 14 penal, Gundogan 21, Sterling 25 penal, 87, Laport 69 - Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 66/

Norič - Arsenal 0:5 (0:2)