Makabi vlada Tel Avivom, Pešić trasirao rutinsku pobedu

Vreme čitanja: 1min | pon. 28.12.20. | 21:47

Fenjeraš izdržao sat vremena protiv gradskog rivala

Susret gradskih rivala Hapoela i Makabija iz Tel Aviva čak ni formalno nije mogao da se nazove derbijem imajući u vidu vrlo lošu formu domaćina, a ulogu apsolutnog favorita šampion Izraela opravdao je u drugom poluvremenu upisavši novu pobedu (4:0).

Hapoel je čak sat vremena susreta uspevao da odoli napadima gostiju, međutim rupu u gostom bedemu pronašao je Dor Perec u 61. minutu.

Jedan gol u mreži Bakara bio je dovoljan da potpuno slomi otpor fenjeraša, a samo dva minuta kasnije vođstvo Makabija je udvostručio Aleksandar Pešić. Srpski napadač tako je upisao četvrti pogodak u poslednjih mesec dana i potvrdio da je u odličnoj formi.

Sve dileme po pitanju pobednika razrešio je Almog u 74. minutu, posle samo pet minuta provedenih na terenu, a konačnih 4:0 postavio je Koen u sudijskoj nadoknadi.

Posle 13 kola Makabi Tel Aviv zauzima drugo mesto iza Makabi Haife uz šest pobeda, pet remija i dva poraza, dok je Hapoel poslednjeplasirani tim uz samo devet osvojenih bodova.