Malatija postala majstor za remije

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.11.19. | 20:30

Podela bodova u Ankari

To je sada već ozbiljna serija „ikseva“ za Malatiju. Četvrto kolo zaredom tim sa istoka Turske, bivši rival Partizana u kvalifikacijama za Ligu Evrope, podelio je bodove sa rivalom. Meč 13. kola igrao se u Ankari, a Genčlerbirligi i Malatija su odigrali utakmicu za sve ukuse, sa rafalom golova, preokretima, sa konačnih 3:3.

Malatija je najatraktivniji tim turskog prvenstva ove sezone. Na ovih sada 13 njenih utakmica viđena su čak 44 gola! Više od tri u proseku po meču, a sa 28 postignutih pogodaka, crno-žuti su najefikasniji tim u šampionatu.

Mirovale su mreže u Ankari sve do finiša prvog poluvremena. Bifuma je u 44. minutu doveo Malatiju u vođstvo i tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku – preokret. Sio i Stanku okrenuli su na 2:1, da bi poslednji minuti meča doneli festival golova.

Prvo je Jalcin u 85. minutu izjednačio, a tri minuta kasnije okrenuo na 3:2 za Malatiju. Tu nije bio kraj, uspeo je Genčler da se iščupa, Berizbek je u prvom minutu nadoknade pogodio za 3:3, za remi, za podelu bodova na ravne časti.