©Reuters
©Reuters

Markovićev i Jevtovićev Gazijantep imao Galatasaraj u šaci, ali je pokleklao u završnici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.01.24. | 20:18

Istanbulski velikan preokrenuo rezultat u poslednjih dvadesetak minuta i zadržao korak za Fenerbahčeom

Fenerbahče diktira tempo, ali ne posustaje ni Galatasaraj. Mada je evidentno da tim Okana Buruka nije toliko ubedljiv kao u prvom delu sezone. Pre dve nedelje savladao je Kajzeri golom tek u završnici meča, sredinom protekle sedmice slavio protiv Istanbula tek posle preokreta, a ovog ponedeljka protiv Gazijantepa u 23. kolu protiv Gazijantepa do pobede, četvrte vezane u šampionatu, došao je kombinacijom pomenuta dva načina – 2:1 (0:1).

Autsajder za kojeg nastupaju bivši članovi Partizana Marko Jevtović i Lazar Marković bio je na dobrom putu da usred Istanbula, i to protiv jednog od dva kandidata za titulu, upiše prvu pobedu u Super ligi posle više od mesec dana budući da je imao prednost od 23. minuta i dugo odolevala rivalu, ali je Galata posle preokreta, golom u 89. minutu, došla do celog plena i bodovno se izjednačila sa Fenerom na vrhu tabele.

Gazijantepu je iz jednog od retkih napada u 29. minutu prednost doneo Arda Kizildag, snašavši se najbolje u petercu protivnika posle centaršuta Papija Đilobođija sa levog boka, međutim, njegov tek treći pogodak u prvenstvu ove sezone najavio je još veću ofanzivu Galatasaraja, koji je i u uvodnih pola sata bio znatno konkretniji…

No, uprkos velikom broju stvorenih šansi, nisu fudbaleri istanbulske ekipe imali dovoljno koncentracije u završnici, a u 58. minutu ni sreće, pošto je lopta posle udarca Drisa Mertensa pogodila prečku, pa stativu i vratila se u teren…

Ipak, domaćinu se inicijativa isplatila sredinom drugog dela posle akcije dvojice rezervista, kada je Halil Dervišoglu odložio loptu za Vilfreda Zahu, koji ju je zakucao pored bliže stative. Preokret je viđen u samom finišu, minut pre kraja, a režirao ga je Baris Alper Jilmaz, uhvativši sjajan volej posle odbitka neuhvatljiv za do tada odličnog Florina Nitu.

TURSKA 1 - 23. KOLO

Adana Demir – Hataj 0:1 (0:1)