Milan spektakularan kao nekad, Juventus nokautiran na San Siru: Za 18 minuta od 0:2 do 4:2! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 07.07.20. | 23:45

Rosoneri zablistali u derbiju

Milan je večeras odigrao utakmicu kakvu nije godinama i u spektakularnom stilu nokautirao Juventus na San Siru!

Rosoneri su posle dugo, dugo vremena pružili partiju za pamćenje i razbili ljutog rivala velikim preokretom u potpuno ludom drugom poluvremenu sa šest golova. Milan je u 62. minutu gubio 0:2, ali je za manje od 20 minuta preokrenuo na konačnih 4:2 i udario Juventusu šamar kakav Stara dama ne pamti u susretima sa velikim rivalom.

Juventus je danas iz Lećea dobio dobre vesti da je Lacio ispao iz šampionske trke i mogao je večerašnjom pobedom da napravi ogromnih 10 bodova prednosti osam kola pre kraja. Ipak, na proslavu titule će morati da sačeka malo više…

Bez suspendovanih De Lihta i Dibale, te nedovoljno oporavljenih Kjelinija i Aleksa Sandra, Juventusov trener Mauricio Sari je morao da kalkuliše u sastavu tima, ali se ipak odlučio za ofanzivnu formaciju sa trilingom BernardeskiIguainRonaldo. Domaći trener Pioli je počeo meč sa Ibrahimovićem i Rebićem, šansu je dobio i Paketa pre Čalhanoglua i izgleda da je to kombinacija kakva je falila Milanu.

Uprkos objektivno slabijem kvalitetu i nedostatku takmičarskog motiva, domaći fudbaleri su maksimalno motivisani i gladni uspeha ušli u derbi. Zlatan Ibrahimović je pretio Ščensnom dok je na drugoj strani najopasniji bio Ronaldo. Ipak, na poluvreme se otišlo bez golova.

A onda spektakularno drugo poluvreme!

Tek što je počelo, Juve je poveo posle solo prodora i evrogolo Rabioa. Pet minuta kasnije, Ronaldo je iskoristio kardinalan kiks Milanovh štopera i duplirao vođstvo.

Delovalo je da je Juve u svom stilu kaznio greške protivnika i zatvorio utakmicu. Retko kada Bjankoneri prokockaju i minimalno vođstvo, a kamoli 2:0. Međutim, Milan je poslednjih pola sata odirgao kao u transu i rasturio šampiona Italije.

Ibrahimović iz penala u 62. minutu za 1:2, Kesi u 66. minutu posle miniajture u kaznenom prostoru Stare dame za 2:2, a onda i Leao posle solo akcije i pomoći Ruganija za 3:2 u 67. minutu!

Juventus je bio u nokdaunu, a konačan nokaut je stigao u 80. minutu posle greške odbrane gostiju i sjajne asistencije Bonaventure za odličnog Rebića

Imao je Milan čak šanse i za petardu, ali ih nije iskoristio. Ipak, promašaji na kraju nisu koštali Rosonere koji su zabeležili četvrtu pobedu na pet mečeva otkako je sezona nastavljena. Da su ovako igrali u prvom delu sezone, mogli bi sada da se nadaju makar borbi za plasman u Ligu šampiona. Ali, previše toga su propustili jesenas...