Mladost promašila silne zicere, Mirić razgalio Kragujevčane u osmom minutu nadokande

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.07.21. | 23:10

Odličan meč u Lučanima i velika pobeda gostiju – 1:0

Mladost je pokušavala, napadala, promašivala. Kragujvčani su se branili, živeli zahvaljujući bravurama golmana Stojana Lekovića. I na kraju stigli do velike pobede. Mladost je u nadoknadi promašila jedan od bar deset zicera, Radnički je disao na škrge, ali je u Šumadiju odneo ceo plen – 0:1

Jedan odd retkih kontra napada Kragujevčani su izveli u osmom minutu sudijske nadokande. Loptu je posle centaršuta sa desne sstrane odlično zahvatio Marko Mirić i razgalio Đavole. Pokazao je bivši član Spartaka i Crvene zvezde da u njegovim nogama ima još majstorstva i dinamita.

Mladost je igrala vrlo ofanzivno sa Jovanovićem, Tumbasevićem i Bojovićem u startnoj postavi. Iskusni napadač Lučana otvorio je seriju promašaja, kada je pogodio spoljni deo mreže. Bili su domaćini blizu vođstva i posle pokušaja Saše Jovanovića. Ali Radnički je odoleo.

Kako je vreme prolazilo, tako su napadi Mladosti dobijali na intenzitetu. Sve su dobro radili Lučanci, osim jeddne stvari – nisu našli rešenje za Stojana Lekovića. Odbranio je čuvar mreže Mladosti i nekoliko lopti koje su bile viđene u gol. Iskušavali su ga Bojović i Kos, ali nije vredelo. Spustio je rampu Leković i u prvom minutu sudijske nadokande.

Mladost je imala 19 šuteva ka golu, pogodila je dva puta sstativu, ali je Radnički dao gol. Na opisan način Mirić je doneo neočekivani trijumf gostima.