Monterej silovito krenuo u Kupu šampiona, Amerika se obrukala u Nikaragvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.02.24. | 04:43

Komunikaciones iz Gvatemale nemoćan (1:4), veliko iznenađenje Estelija (2:1)

Potpuno različit utisak ostavili su meksički klubovi na startu Konkakaf Kupa šampiona. Monterej je bio silovit kao gost Komunikaciones u iz Gvatemale (4:1), dok je Klub Amerika pošteno obrukala porazom od Estelija u Gvatemali (1:2), pa neće imati nimalo lagan posao u revanšu.

Herman Berterame je bio strelac prvog i asistent kod drugog pogotka Montereja. Favorizovani gosti su poveli u 22. minutu, a nije ih previše poremetilo ni izjednačenje domaćina preko Karlosa Mehije u 29. minutu.

Taj pogodak je dodatno motivisao Meksikance, koji su dodali gas i postigli tri pogotka u drugom delu igre. Prvi je postigao Arturo Gonzales u 51. minutu, dvadeset minuta kasnije Luis Romo je pogodio na dodavanje Kortiza, dok je konačan rezultat u 85. minutu postavio Rodrigo Agire.

Klub Amerika još i može da bude zadovoljna konačnim rezultatom, s obzirom na to da je do 90. minuta gubila sa 0:2. Za to je bio najodgovorniji Bajron Bonilja, koji je bio strelac vodećeg gola iz penala u sedmom minutu i asistent kod pogotka Marvina Fletesa u 47. minutu.

Ipak, gostima se isplatila upornost u nastavku meča, pa je konačan rezultat u poslednjim trenutcima utakmice postavio Hulijan Kinjones.

Revanš mečevi su zakazani 15. i 16. februar, kada će biti vođene odlučujuće bitike za plasman u osminu finala.