Minte (©Reuters)

Nada umire poslednja: Fajenord kaska za PSV-om, ali ne odustaje

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.02.24. | 16:31

Šampion Holandije slavio u Almereu – 2:0

Usporio je Fajenord. Nije to sad ona mašina Arnea Slota koja gazi sve pred sobom, daje svima po tri-četiri, pa i više golova.

Nekako su crveno-beli upali u neki „limbo“, jer daleko je PSV ispred njih, a oni su dosta ispred konkurencije koja im gleda u leđa. I to kao da je otupilo napad šampiona Holandije, koji je danas upišao još jednu „mršavu“ pobedu, na gostovanju Almereu – 2:0.

Možda se sada fokus kluba iz Roterdama više usmeri na domaću scenu kada je završio nastup u Evropi, gde je ponovo Roma bila kobna po njega. Nada umire poslednja i Fajenord neće odustati od odbrane titule, ali PSV od početka šampionata deluje kao mnogo moćnija ekipa.

Čovek koji je danas doneo bodove crveno-belima je Jankuba Minte. Postigao je oba gola, odmenio je najboljeg strelca ekipe Sebastijana Himeneza, kojem nije bio dan, pa je iz igre izašao posle 70 minuta. A, Minte je ušao malo pre toga.

Reprezentativac Gambije je utakmicu rešio u 72. minutu. Da li je to bila namera ili mu je lopta prešla preko noge, tek sa roglja šesnaesterca poslao je kiflu koja je preletela golmana i zarila se pod prečku na kontra strani.

Tu je opao moral Almereu, a dotukao ga je Minte u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je sa peterca poslao fudbal u mrežu.

Trka se nastavlja, ali Fajenord nema baš mnogo aduta da veruje u čudo...