©Reuters
©Reuters

Napoli tutnji ka Ligi šampiona, ostali nek vide šta im je činiti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 11.05.21. | 22:50

Sjajna ekipa Đenara Gatuza se probila na drugo mesto Serije A, posle ubedljivog slavlja nad Udinezeom - 5:1

Ako neko deluje spremno i sposobno da se domogne plasmana u Ligu šampiona, onda je to Napoli. Ekipa Đenara Gatuza demonstrirala je silu u okršaju sa Udinezeom na stadionu Dijego Armando Maradona, pa se probila na drugo mesto i stvorila dodatni pritisak direktnoj konkurenciji, a pre svega petoplasiranom Juventusu. Stara dama sutra u Ređo Emiliji ne sme da ispusti bodove - 5:1 (2:1).

Sastav Đenara Gatuza je bio rastrčan, nadahnut i raspoložen, što potvrđuje i pet različitih strelaca. Seriju je otvorio Pjotr Zjelinski u 28. minutu, a zatvorio Lorenco Insinje u prvom minutu nadoknade. U međuvremenu su pogađali Fabijan Ruiz, Irving Lozano i Đovani di Lorenco, dok je sa druge strane pogodio samo Stefano Okaka Čuka.

Zebre nisu imale rešenje za veliku agresivnost domaćih igrača, nekako su se držale do tog prvog pogotka i 28. minuta, ali su onda počele da posustaju. Najveći deo posla kod prvog pogotka odradio je Viktor Osimen, koji je lagano okrenuo svoje čuvare i šutirao, a odbitak je Zjelinski poslao u mrežu.

Da retko postiže obične golove Fabijan Ruiz je pokazao samo tri minuta kasnije, kada je precizno opalio sa nekih 18. metara i pogodio same rašlje gola na kojem je stajao Huan Muso. Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena Okaka je pokazao da se njegov tim neće predati bez borbe, ali je to zapravo bio signal za domaćina da u nastavku još snažnije stisne gas.

Irving Lozano je u 56. minutu pokazao da je igrač po najfinijem ukusu Đenara Gatuza, presekao je protivničkim igračima loptu na ivici kaznenog prostora, a onda je pretvorio u treći pogodak. Deset minuta kasnije sve je i definitivno bilo rešeno zahvaljujući Đovaniju di Lorencu.

Ipak, nije bio kraj sve dok se u strelce nije upisao i Lorenco Insinje. Temperamentni ofanzivac Napolija dočekao je svoju šansu u 90. minutu i jedan odbitak gostujuće odbrane prosledio u mrežu nesrećnog čuvara mreže Udinezea.