Nije Anderleht još ozdravio

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.02.20. | 22:24

Poraz od Mehelena - 2:0

Činilo se da je Anderleht našao svoj put. Da mu je krenulo, da je napravio korake ka ozdravljenju. Ali, izgleda da to neće ići baš tako lako. Posle dve pobede i remija, tim iz Brisela se sapleo u Mehelenu i vratio se veliki korak nazad – 2:0.

Što je najgore za Ljubičaste, izgubili su od direktnog konkurenta za plej-of. I to je Mehelen bio u seriji od četiri uzastopna poraza, a onda je odjednom proradio kada mu se Anderleht našao na suprotnoj strani terena.

Možda bi sve bilo drugačije da gost iz Brisela nije u sam smiraj prvog poluvremena ostao sa igračem manje. Doku je za manje od pola sata dobio dva žuta kartona i ostavio je saigrače na cedilu. U najgorem trenutku, taman da Mehelen ima dovoljno vremena u pauzi da osmisli taktiku kako da tu prednost iskoristi.

I samo što je krenula lopta s centra, domaćin je taj poklon naplatio. Hajremans je u 48. minutu doveo Mehelen u vođstvo, a onda je sve do kraja teklo na vodenicu crveno-žutih, koji su uspeli i da dupliraju prednost.

Srpski napadač Dejan Joveljić je bio starter u timu Anderlehta, igrao je do 74. minuta, ali nije mogao mnogo da pomogne Ljubičastima.

BELGIJA 1 - 26. KOLO:

Eupen - Gent 2:3 (2:2)