Nervoza, povrede, crveni kartoni: Strašan meč u Pančevu, Suma doneo bod Pazarcima u 90. minutu

Vreme čitanja: 4min | sub. 10.02.24. | 15:10

Pančevci dva puta vodili, gosti napadali, ali morali se zadovolje bodom – 2:2

Hladan tuš za Pazarce na startu prolećnog dela sezone u Mozzart Bet Superligi, a mogao je biti još hladniji da nije bilo penala u finišu. Nisu Pančevce pokolebala dva prethodna poraza u međusobnim duelima u prvenstvu i Kupu Srbije, oba puta bilo je 1:0 za Novi Pazar, pa im se umalo osmehnula treća - sreća. Ipak, Železničar i Novi Pazar su u drugoj utakmici 20. kola Mozzart Bet Superlige podelili plen 2:2 (2:1).

Nije bio stoprocentno uspešan debi Igora Matića na klupi Plavih. Umalo da ga nadmudrio kolega Nenad Mijailović, letos pomoćnik Dragana Aničića u kratko oročenom trenerskom timu Novog Pazara.

Rano primljen gol, te povrede Marka Šćepovića i Adema Ljajića omele su goste u velikoj meri, ali su na kraju iz jedanaesterca upisali bod, posle kojeg za četvrtoplasiranim Čukom kasne za dva koraka. Bilo je svega - golova, lepih poteza, ali i grešaka, nervoze na terenu i klupi Pazaraca, žutih kartona, od toga i nekih nepotrebnih.

Jedan od dva odlično izvedena slobodna udarca Aleksandra Đorđevića u prvom delu susreta doneo je vođstvo domaćinu. Momak iz omladinske škole Čukaričkog dobro poznat šefu struke Pazaraca, tokom leta 2021. već viđen na Gradskom stadionu, a u jednom momentu čak i uslikan kao pojačanje, naciljao je kako treba sa nešto više od 20 metara. Ispostavilo se da je skup bio start s leđa Emira Azemovića na Jevhenu Pavlovu u zoni šuta, posle kojeg je Đorđević dobio šansu da se iskaže i mllimetarski precizno pošalje loptu tik iznad i između glava Abdulaja Sisea i Ebenezera Anana u živom zidu, daleko od prstiju Nikole Mirkovića - 1:0.

Malo je nedostajalo da tri minuta kasnije poravna Karaklajić, ali je jedan od konkretnijih u plavo-beloj opremi tukao pored stative. Odmah iz narednog napada prečku na drugoj strani pogodio je Dario Grgić.

Gosti su uveliko igrali bez povređenog Šćepovića kada je Ljajić nakon kiksa Stefana Hajdina sjajno uposlio Karaklajića. Nekadašnji đak Crvene zvezde i poletni tinejdžer Voždovca sve je uradio kako treba, najpre popravio poziciju, a onda ispoljio preciznost sa oko 12 metara - 1:1.

Potom se povredio Ljajić. Čini se da je u pitanju zadnja loža, koja ga je mučila i u smiraj jeseni.

Novu prednost Dizelke kao da je najavio Đorđević u 43. minutu, kada je uzdrmao prečku sa oko 25 metara. Dva minuta kasnije, Hajdin se donekle iskupio za propust kod izjednačenja i "gurnuo u vatru" Lazara Romanića, čiji se izlazak pred Mirkovića završio najbolje moguće po domaćina - 2:1.

Sead Islamović, koji je prethodno zamenio Ljajića, imao je iznenadni rikošet u 46. i još jedan udarac u 52. minutu, bez rezultata. Isti ishod bio je i posle pretnji Uroša Lazića u 48. i 87, Stefana Dimića u 60, kao i rezervista Filipa Kneževića u 72. i Nikole Srećkovića u 79. minutu. Nije se dao Milan Mijatović. Pazarci su bezuspešno tražili penal u 49. minutu, reklamirajući igranje rukom Hajdina oko peterca, a ispred Marka Obradovića.

Na suprotnom delu terena dva puta je intervenisao Mirković, nakon šuteva Grgića u 55. i Ivana Lakićevića u 60. minutu.

VAR je bio u centru pažnje u zaustavnom vremenu. Tukao je Abdulaj Sise sa oko 15 metara, a lopta je pogodila Ajdina u ruku. Ivan Stamenković je pogledao i pokazao na belu tačku. Sejduba Suma je pokazao hladnokrvnost 2:2.

Utisak je da je podela plena i najpravedniji ishod.

ŽELEZNIČAR - NOVI PAZAR 2:2 (2:1)