Odličan Inter, ali za Barsine majstore poput Suareza još zelen (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 02.10.19. | 23:08

Nerazuri ipak nastavili crnu tradiciju u Kataloniji

Definitivno je ovo neki novi i bolji Inter otkako je došao Antonio Konte i sklopio ekipu po svom ukusu. Ali je to i dalje fudbalski zelen tim da pobeđuje u najvećim izazovima evropskog fudbala u koja svakako spada gostovanje Barseloni.

Konte je skockao Inter za napad na titulu u Italiji, ali u Ligi šampiona stanuje neki drugi i mnogo moćniji svet poput Barselone i njenog asa Luisa Suareza koji je sa dva gola doneo Blaugrani preokret i pobedu od 2:1. Katalonci su ostali uz Borusiju Dortmund na čelu grupe posle dva kola, dok Inter ima samo jedan bod. U narednom dvomeču između Intera i Borusije ćemo verovati dobiti jednog putnika za osminu finala, dok bi Barsa protiv Slavije rutinski trebalo da overi drugo mesto.

A prikazao se Inter večeras u odličnom svetlu na Kamp Nou stadionu. Pogotovo u prvih 45 minuta koje je rešio u svoju korist i poslao vrlo jasnu poruku da će Barselona morati da ubaci u petu brzinu ako želi da pobedi.

Lautaro Martinez je posle 119 sekundi igre postigao četvrti najbrži gol koji je Barsa primila na svom stadionu u istoriji evrokupova. I prvi Interov na ovom stadionu posle četiri poraza kroz istoriju bez postignutog gola. Asistirao mu je Aleksis Sančez, a Argentinac izdržao Lenglea na leđima i majstorski pogodio suprotan ugao. Lautaro i Aleksis deluju kao moguć tandem u situacijama kada Konte mora da odmara Lukakua kao što je bilo večeras zbog derbija sa Juventusom u nedelju.

Nije se Inter parkirao u šesanesterac posle datog gola, a Barsa je napala i imali smo odličan fudbal. Nerazuri su pokazali u više navrata koliko su opasni u brzoj tranziciji. Konteova pravila se jasno vide. Granitna odbrana i brz prelazak iz odbrane u napad. Inter je u nekoliko navrata sjajnim akcijama na prvu stizao do gola Barse za desetak sekundi. Sevale su i štikle, bilo je dobrih poteza. Barela i Lautaro su promašili sjajne šanse, Ter Štegen i sreća su pogledali Barselonu. Omalni vezista Stefano Sensi je vadio dušu na pamuk Barseloni. Šutirao je, stvarao šanse i Inter je na poluvreme otišao kao bolji tim.

Ali Barsa je skup fenomenalnih majstora koji potezom mogu da reše meč. Kao što je to bilo u 58. minutu kada je Luis Suarez uhvatio fenomenalan volej na 16 metara i umalo probušio mrežu Handanovića koji nije stigao čestito ni da se baci na takav projektil.

Ulazak Demebela umesto indisponiranog Grizmana je potpuno probudio Barsu i izbio dah iz pluća Interu. Barsa je sve više pritiskala, a Inter se sve više povlačio. Desetak minuta pre kraja, Barsa je pokazala klasu, Inter je pokleknuo. Mesi je kao metak došao do šesnaesterca i poslužio Suareza koji u prijemu laže čuvara i nemilosrdno završava akciju za pobedu Katalonaca.