©Starsport

OFK se ekspresno vratio na pobednički kolosek: Knežević režirao pobedu u derbiju

Vreme čitanja: 1min | sre. 22.11.23. | 15:44

Romantičari slomili Tekstilac asistencijama Zvezdinog đaka (2:0)

Prethodno kolo i poraz od Metalca (0:2) nisu poremetili OFK Beograd koji se današnjim slavljem vratio na pobednički kolosek savladavši Tekstilac - 2:0.

Susret dva najboljeplasirana tima u Mozzart Bet Prvoj ligi predstavljao je derbi zaostalog 9. kola, a junak romantičara bio je Nikola Knežević, asistent za oba pogotka.

Gosti iz Odžaka uspeli su da pariraju izabranicima Sima Krunića tokom prvog poluvremena, ali su u nastavku poklekli i porazom dozvolili da se klub sa Stare Karaburme ponovo udalji na plus 14.

U 56. minutu Nenad Stanković je uputio centaršut sa desne strane, Knežević je sa druge stative zahvatio loptu glavom, a Dejan Georgijević sa manje od metar dovršio posao i doneo prednost domaćinu.

Drugi put se Knežević u ulozi asistenta našao u 85. minutu kada je Ognjen Ilić presekao napad rivala, prosledio loptu do igrača Zvezde na pozajmici, a on potom uposlio klasića iz škole crveno-belih Nikolu Mituljikića koji je rutinskom egzekucijom stavio tačku na derbi kola i doneo OFK Beogradu 13. pobedu u 17 kola.