Reuters

Ogromna pobeda Gojasa vredna plasmana u Seriju A!

Vreme čitanja: 2min | uto. 23.11.21. | 01:59

Na gostovanju Guaraniju - 0:2

Kako da pokažeš da si vredan najelitnijeg društva? Tako što izađeš na teren i dobiješ direktnog konkurenta i to u gostima.

Upravo takav podvig napravila je ekipa Gojasa na gostovanju Guaraniju na kom je slavila sa 0:2. Da sve bude još uverljivije, gosti su posao odradili za pola sata.

Potpuno su ubili u pojam protivnika, pa posle toga nije moralo ni da se igra.

Prvi pogodak došao je kao plod odlično izvedenog slobodnog udarca Elvisa, dok je za drugi prilično zaslužan Artur koji je sjajnim centaršutem pronašao Nikolasa.

Čak bi i sa bodom Gojas uspeo da održi Guarani na odstojanju, a ovako će gostima biti još slađe.

Došli su na gostovanje u Kampinas po tri boda i na kraju su ih i osvojili. A da će tako biti moglo je da se nasluti već u 8. minutu utakmice.

Elvis je doveo Gojas u prednost i to kao da je malo šokiralo domaćina, pa je Nikolas na asistenciju Artura u 29. minutu potvrdio trijumf gostiju već posle pola sata igre.

BRAZIL 2 – 37. (PRETPOSLEDNJE) KOLO

Sampajo Korea - Kruzeiro 1:1 (1:1)