Brajan Okampo (©Reuters)

Okampova strela poslala Sevilju na pretposlednje mesto, ali nije izvukla Kadiz u bezbednu zonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.01.23. | 23:15

Sjajan gol Urugvajca nedovoljan za pobedu nad otpisanim Elčeom

Dobro je počeo meč sa fenjerašem Elčeom za fudbalere Kadiza, ali nije se tako i završio. Sjajan šut Brajana Okampa u 7. minutu doneo je prednost domaćinima. Prvenac 23-godišnjeg Urugvajca za španski klub, ipak, nije bio dovoljan za tri boda. U 81. minutu Ezekjel Ponse je odlično skočio i šutirao glavom za izjednačenje - 1:1.

Gosti su uspeli da izbegnu poraz, ali ne i da upišu prvu pobedu. Ovo im je bio tek peti bod u dosadašnjih 17 kola Primere.

Što se tiče Kadiza, Andalužani su više naškodili Sevilji, spustivši je na pretposlednje mesto, nego što su pomogli sebi, pošto su i dalje u zoni ispadnaja. Trenutno su na 16 bodova, jednom više od učesnika Lige šampiona, iz koje se kao trećeplasirani tim preselio u Ligu Evrope, ali i na jednom manje od Valjadolida, Selte, Hetafea i Espanjola. Na dva više je Almerija, a tri Valensija.

Nema sumnje da će borba za opstanaka u najjačem rangu španskog fudbala biti neizvesna do samog kraja. Jedino se za Elče može konstatovati da je već otpisan, ali veliki je broj onih koji strepe od još dva mesta za seobu u Segundu. Kadiz je večeras propustio veliku priliku da upliva u nešto mirnije vode.