Osam komada, osam različitih strelaca, Tripijerova arhitektura, Njukasl ispisao istoriju Premijer lige!

Vreme čitanja: 3min | ned. 24.09.23. | 19:59

Najteži poraz u istoriji Šefild Junajteda

Njukasl je postao prvi tim u istoriji Premijer lige koji je imao osmoricu različitih strelaca na istom meču!

Svrake su otišle u goste novajliji Šefild Junajtedu i nanele mu najteži poraz u klupskoj istoriji posle 4.988 odigranih ligaških utakmica – 0:8!

Bio je to jedan od onih dana kada se sve kockice poklope, kada svima polazi sve za nogom i kada lopta jednostavno hoće u gol. Čuvene teorije o umoru i teškim nogama posle evropskih utakmica su pale u vodu. Pre samo nekoliko dana, Njukasl se držao zubima za vazduh na San Siro, ne zna ni sam kako je odoleo protiv Milana i izborio remi bez golova ali danas je to bila poptuno druga ekipa. Sa potpuno promenjenom napadačkom linijom u odnosu na gostovanje Rosonerima. Plus je na klupi ostao Sandro Tonali. Ali preostala sedmorica su bili starteri i u utorak u Milanu.

Bila je ovo Njukaslova najubedljivija premijerligaška pobeda u gostima, ali ne i u klupskoj istoriji jer je 8:0 u ligi slavio i tim koji je 1999. vodio legendarni Bobi Robson.

Da stvari budu čudnije, čak je Šefild pristojno otvorio utakmicu, prvi stigao do ozbiljne šanse, a Njukasl je posle samo 11 minuta igre ostao bez povređenog Harvija Barnsa. Zamenio ga je Entoni Gordon i upravo je od njega započela kanonada ka golu domaćih.

U 21. minutu je asistirao Longstafu za vođstvo, a onda je ulogu arhitekte preuzeo Kiran Tripijer. Desni bek Svraka je od 21. do 56. minuta nanizao tri asistencije. Tri centaršuta i tri puta završnica udarcima glavom. Redom: Burn, Botman i Vilson. Već tada je bilo jasno da je meč rešen ali Njukasl nije smanjivao gas.

Gordon je posle asistencije, upisao i gol. Almiron je posle duplog pasa sa Brunom Gimaraešom povisio na 6:0, a onda je red došao i na brazilskog vezistu za 7:0. Tačku je stavio švedski napadač Aleksander Isak posle sjajnog lažnjaka i izlaska na golmana.

Njukasl je posle teškog rasporeda i tri vezana poraza od Mančester Sitija, Liverpula i Brajton opet našao pobedničku stazu. U prošlom kolu su savladali Brentford, potom odoleli na San Siru i danas eksplodirali u Šefildu. Demonstrirali su snagu da će i ove godine da se bore za prvih četi ili pet mesta koja vode u Ligu šampiona. A za nekoliko dana ih u Liga kupu čeka Mančester Siti.