Ostaje na minus dva: Galata sa penala četiri minuta pre kraja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.01.24. | 20:47

Dris Mertens junak - namestio gol, iznudio penal, pogodio sa 11 metara

Pre četiri dana glave mu je došao penal u 86. minutu. Njime ga je Sivas sapleo i naneo ozbiljan udarac u borbi za titulu sa Fenerbahčeom. Večeras ponovo penal u istom minutu, samo u korist Galatasaraja, za veliku pobedu protiv Konje - 2:1.

Da je dva puta zaredom kiksnula i prosula četiri boda, četa Okana Buruka bila bi sada na minus četiri u odnosu na najvećeg rivala. Do kraja još dosta, ali kakva se trka vodi između Fenera i Galate, odnosno koliko teško se gube bodovi, bio bi to ozbiljan zaostatak. Ovako, nema sumnje da je navijačima aktuelnog šampiona laknulo.

Trenutak odluke zbio se zapravo nekoliko minuta pre 86, međutim bilo je potrebno ljudima iz VAR sobe da dobro pogledaju snimak i obaveste glavnog arbitra kako je bilo elemenata za najstrožu kaznu. Ispostavilo se da je Hasan Ali Kaldirim zaista povlačio za dres Drisa Mertensa i odluka nije bila teška.

Belgijski veteran preuzeo je odgovornost, tukao sigurno i doneo veliko slavlje domaćoj publici.

Galatasaraj je inače vodio pogotkom defanzivca Viktora Nelsona od 26. minuta. Asistent je bio Mertens, tako da nema dileme kome ide uloga igrača utakmice...

Konja je mogla do izjednačenja u samim finišu prvog dela, kada je Stiven Sedrik promašio udarac sa 11 metara. Tačnije, veteran Muslera pročitao je njegov pokušaj. Izjednačenje je ipak stiglo preko Ailtona Boa Mortea u 57. minutu, ali nije bilo dovoljno da gosti odnesu vredan bod sa Rams parka.

TURSKA 1 – 17. KOLO

Ankaragudžu - Kasimpaša 3:1 (1:1)