Ovako se ne osvaja titula, saigrač upropastio fenomenalnu partiju Stefana Mitrovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.21. | 19:24

Lil kiksnuo

Ostao je Lil na prvo mestu francuske Lige 1, ali propustio je sjajnu priliku da poveća prednost.

Lider francuskog šampionata je u prošlom kolu dekalsirao Lorijan u gostima najavivši da je mala kriza prošlost da bi večeras opet kiksnuo. Samo 1:1 na svom terenu protiv davljenika Strazbura svakako nije rezultat dostojan šampionskih ambicija koje Lil svakako ima. Čak je i taj bod osvojen uz mnogo sreće...

Možda je i ispadanje od Ajaksa u Ligi Evrope ostavilo psihološkog traga na ekipu sa severa Francuske, ali je to mogao da bude i podstrek da se potpuno fokusiraju na prvenstvo i da dobijaju utakmice koje moraju da se dobiju. A ova večeras jeste bila takve vrste...

Iznenadio je Strazbur večeras igrom u Lilu. Iako bez nekih bitnih igrača poput Simakana i Selsa, pokazao je strašnu čvrstinu pozadi što je velikim delom išlo na račun Stafana Mitrovića. Srpski štoper je odigrao fenomenalan meč, potpuno neutralisao Džonatana Dejvida i može da žali što njegovo sjajno izdanje nije krunisano mirnom mrežom i pobedom.

Lil je držao loptu ali nije uspovao ozbiljno da pripreti gostima u prvom poluvremenu. Mitrović je sjajno komandovao odbranom, a onda je Strazbur poveo posle 36 minuta. Gilber je sjajno centrirao sa desne strane, a Lidovik Ažork ostao sam na petercu i spakovao volej u mrežu.

Ubrzo potom je Ažork imao novu sjajnu šansu, tukao je glavom sa peterca ali je golman Menjan duplom intervencijom spasao Lil. Pokušao je domaći trener trostrukom izmenom u 60. minutu da razmrda svoj tim ali Strazbur je i dalje odolevao. Tek u poslednjih petanaestak minuta je Lil počeo da ulazi u šanse zahvaljujući Jazidžiju. U 86. minutu je Andre centaršutem na drugu stativu našao iskusnog štopera Fontea koji je nedopustivo lako nadskočio Lienara i pogodio za izjednačenje. Očajno je tom prilikom reagovao levi bek Strazbura i izneverio saigrače.

Na kraju je Strazbur u 95. minutu imao strašnu šansu za pobedu ali je golman Menjan sa nove dve fenomenalne intervencije sačuvao bod Lilu i pokazao da je u ovom trenutku možda i najbolji čuvar mreže u Ligi 1.

FRANCUSKA 1 – 27. KOLO

Ren - Nica 1:2 (1:1)