Pao niz od šest pobeda: Viljareal odoleo u San Sebastijanu

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.11.20. | 23:12

Žuta podmornica nema poraz od kraja septembra - 1:1

Zaustavljen je fantastičan niz Real Sosijedada. Nakon šest vezanih pobeda u prvenstvu ekipa Imanola Alguasila je odigrala 1:1 sa Viljarealom, pa se odaljila samo bod od drugoplasiranog Atletiko Madrida, koji ima i dve utakmice manje.

Žuta podmornica je pokazala da nije slučajno treća na tabeli. Ekipa Unaja Emerija ne zna poraz još od kraja septembra, a večeras je mogla da osvoji i više od boda. Ipak, nema sumnje da su u redovilma Viljareala više nego zadovoljni večerašnjim bodom u San Sebastijanu.

Gosti su odlično otvorili meč, uhvatili odbranu domaćina na spavanju, pa je u jeku naleta Viljareala već u petom minutu Elustondo srušio Estupinana, a precizan sa bele tačke bio Đerar Moreno.

Na sličan način do gola je stigao Sosijedad. Posle kornera u 33. minutu lopta je u ruku pogodila Marija Gaspara, pa je sa suprotne strane sa bele tačke bio precizan Mikel Ojarzabal.

Drugo poluvreme je proteko u žestokom odmeravanju snaga sa obe strane. Viljareal je imao veliku želju da produži seriju pobeda, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Serhija Asenha. Gosti su prepustili domaćinu inicijativu, dali mu loptu u noge, ali se Sosijedad nije snašao u toj pozicionoj igri.

Domaći trener je pokušavao da promeni ritam uvođenjem Portua, Januzaja i Monreala u završnici, ali to nije bilo dovoljno da se poremeti koncentracija Viljarealove odbrane.

Sosijedad u narednom kolu gostuje Alavesu, dok Viljareal dočekuje Elče sa željom da dođe do šeste pobeda u sezoni i dodatno se približi samom vrhu tabele.