Petardom po šampionu: I Zrinjski uzeo meru Banjalučanima

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.08.21. | 22:04

Borčeva agonija ne prestaje

Šampion Bosne i Hercegovine nikako da se sastavi. Posle četiri kola tamošnje Premijer lige, Borac je na začelju tabele sa svega dva boda.

U ponedeljak uveče - i to na njihovom stadionu - Banjalučani su poraženi od Zrinjskog ubedljivih 1:5. Već u prvom poluvremenu jasan je bio ishod, pošto su gosti posle 40 minuta imali 3:0. Iako je u nadoknadi prvog dela najbolji strelac Borca, Stojan Vranješ, uspeo da donese kakvu-takvu nadu, to nije pomoglo crveno-palvima da se trgnu i izbegnu drugi poraz ove sezone.

Računajući i međunarodnu scenu, prvaku Bosne i Hercegovine ovo je peta uzastopna utakmica bez poraza. A, potpuno drugačija slika bila je na startu sezone, kada je u kvalifikacijama za Ligu šampiona pružen čvrst otpor Klužu (eliminacija tek u produžecima). Usledilo je potom 1:1 na Grbavici u derbiju sa Željezničarom, ali onda i 4:0 za Linfild u Severnoj Irskoj, pa 0:0 sa Leotarom u Banjaluci i revanšu sa Linfildom, minimalan poraz od povratnika u Premijer ligu Posušja i sada ova petarda.

Pomak sa dna tabele Banjalučani će pokušati da ostave na gostovanju u Prijedoru iduće subote, a onda i u direktnom duelu sa Radnikom iz Bijeljine. Za sada, povratak Zorana Milinkovića na klupu nije doneo željeni efekat...

Što se tiče Zrinjskog, tim iz Mostara nema poraz u prva četiri kola, a sa 10 bodova nalazi se na trećem mestu.

BIH 1 – 5. KOLO

Široki Brijeg – Leotar 2:0 (0:0)