Piksi kao Napoleon u Rusiji: Najteži poraz srpskog selektora

Vreme čitanja: 1min | čet. 21.03.24. | 20:05

Pre ovoga večeras, Danska sa 3:0 bila najubedljivija

Prošao je Dragan Stojković u Moskvi kao Napoleon Bonaparta kada je krenuo na Rusiju. Doživeo je totalni debakl.

Piksi je večeras na „VTB areni“ doživeo najubedljiviji poraz u svom selektorskom mandatu. Do sada je taj „rekord“ držala Danska, koja je pre dve godine, u martu 2022. u prijateljskoj utakmici u Kopenhagenu slavila sa 3:0.

Činilo se da Rusija neće uspeti da nadmaši taj rezultat Skandinavaca, jer su Srbiju čuvali najpre Petrović sjajnom odbranom 20 minuta pre kraja, pa stativa, pa prečka, pa VAR, ali u 91. minutu odbrane nije bilo.

Sreća u nesreći za selektora Srbije je što je najubedljivije poraze doživljavao u prijateljskim mečevima. U takmičarskim, mada to i nije neka uteha, niko nije uspeo da tako deklasira Orlove.

Meč sa Rusijom je bio 36. po redu za Stojkovića na klupi Srbije i bilans mu je 20 pobeda, sedam remija i sada devet poraza.