PLS: Kabel i Radnički odmiču

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.09.20. | 18:09

Minimalci dva vodeća tima

Nastavlja se velika Kabelova serija. Sada je šest od šest u uvodnom delu Prve lige Srbije.

Posle turbulentne prošle sezone u kojoj su „zaradili“ i kaznu od Fudbalskog saveza, Novosađani su rešili da ove ništa ne prepuste slučaju i nagazili gas od starta u trci za Superligu. Za sada im ide odlično, upisali su danas šestu pobedu i to su u Pirotu bili bolji od Radničkog – 1:0.

Tik iza Kabela je kragujevački Radnički, koji ne dozvoljava lideru da mu pobegne. Posle remija u drugom kolu, Crveni đavoli su upisali danas četvrtu pobedu u nizu. I oni su slavili minimalnim rezultatom na gostovanju IMT u Beogradu – 1:0.

Đorđe Maksimović je u 16. minutu bio precizan, dovoljno da tri boda otputuju za Kragujevac.

Utakmicu sa dva preokreta odigrali su u Vranju Dinamo i Budućnost iz Dobanovaca. Najpre su gosti poveli, da bi Dinamo okrenuo na 2:1 do poluvremena. Ali, tu nije bio kraj.

Budućnost je u nastavku postigla još dva kola i novim preokretom došla do pobede koja je podigla u sredinu tabele.

Veleobrt je napravio i Zemun. Prekinuo je crnu seriju od četiri utakmice bez pobede. I to su momci iz Gornje Varoši slavili u Kraljevu protiv Sloge. Gubili su na poluvremenu 1:0, dok je na kraju na semaforu stajalo 2:1 za zeleno-plave.