Podensova preteća poruka TSC-u

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.10.23. | 22:45

Olimpijakos lako protiv Janjine – 3:0

Donosi četvrtak novi evropski izazov za fudbalere TSC-a, u Bačku Topolu im dolazi Olimpijakos.

Grčki velikan, koji je u kvalifikacijama za Ligu Evrope lako dva puta pobedio Čukarički, vrlo naoštren stiže na sever Srbije, ohrabren večerašnjim lakim trijumfom u gostima protiv Janjine – 3:0.

Blistao je Danijel Podens, koji je sa dva brza gola, u 17. i 23. minutu, otvorio Atinjanina vrata pobede i skoka na prvo mesto tabele grčkog prvenstva. Treći gol postigao je Rodni u sudijskoj nadoknadi. Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić odigrao je celo drugo poluvreme.

Odlično igraju crveno-beli u novoj sezoni, a povratak titule šampiona u svoje vitrine im je prioritet.

Neće, ipak, Olimpijakos dići ruke od Evrope, naprotiv, imaće imperativ pobede u Bačkoj Topoli, jer je u prvom kolu izgubio kod kuće od Frajburga (3:2) i kiks u Srbiji mogao bi ozbiljno da mu ugrozi šanse za prolaz u prolećnu fazu takmičenja.

Olimpijakos je večeras igrao u sastavu: Pašalakis – Rodni, Ndoj, Freire, Ortega – Kamara, Aleksandropulos – Bjel, Fortunis, Podens – El Kabi.