Stadion David Areljano Monumental (©Reuters)

Poglavicama ne smeta tišina, Italijani moraju još da čekaju

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.05.23. | 04:58

Kolo Kolo nastavio tadiciju nepobedivosti kod kuće u mečevima sa Audaksom - 2:1

U formi su bili gosti, imali četiri meča bez poraza u nizu, od toga tri uzastopne pobede, ali kada fudbaleri Audaks Italijana dođu na stadion Kolo Kola kao da im se vežu noge. Ne samo aktuelnoj generaciji, već mnogima pre pošto je taj klub bez pobede na stadionu David Areljano Monumental duže od 10 godina. Još od novembra 2012.

Tako je bilo i ovaj put, s tim da za razliiku od prethodna dva gostovanja, Audaks ovaj put nije uspeo da osvoji ni bod. Poglavice su slavile 2:1 (2:0) i popele se na treće mesto čileanskog prvenstva posle 13 odigranih mečeva. Doduše, imaju čak dva više od većine rivala pa je pitanje koliko dugo će se zadržati na toj poziciji.

Nova pobeda svakako raduje Gustava Kinterosa, pošto su njegovi fudbaleri odigrali peti uzastopni meč u prvenstvu bez poraza (tri pobede, dva remija). Raduju joj se i navijači Kolo Kola, kojih ponovo nije bilo na stadionu zbog kazne klubu nakon nereda u velikom derbiju sa Universidadom. Čini se da to i ne smeta mnogo slavnom čileanskom klubu.

Do šeste prvenstvene pobede ove sezone ekipu su vodili Leonardo Hil i Karlos Palasios pogocima u 12. i 42. minutu. Prvi se lepo ubacio na centaršut Bruna Gutijereza sa desne strane i u padu, udarcem glavom, matirao protivničkog golmana. Drugi je pogodio iz penala, dok je Gonzalo Sosa u 87. minutu na sjajno dodavanje Gabrijela Hačena kroz sredinu odbrane domaćih, uneo dramu u finiš, međutim, nisu uspeli gosti da dođu makar do boda značajnog za dalje samopouzdanje u nameri da se odmaknu od začelja tabele.

ČILE 1 - 13. KOLO

Magaljanes - Kuriko Unido 1:2 (0:1)

Njublense - Kopijapo 1:0 (1:0)

Union Espanjola - Union La Kalera 3:2 (2:1)

Kolo Kolo - Audaks Italijano 2:1 (2:0)

23.55: (2,05) Kobresal (3,35) O'Higins (3,40)

23.55: (2,75) Kokimbo Unido (3,15) Universidad Čile (2,50)

02.30: (1,90) Universidad Katolika (3,40) Uačipato (3,80)

02.30: (1,92) Everton (3,45) Palestino (3,70)