Navijači Hajduka (©Starsport)

Pokvareni VAR olakšao posao Splićanima

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.07.22. | 23:18

Hajduk slavio 2:0 protiv Istre u gostima

Poslednji meč prvog kola hrvatskog prvenstva odigran je u Puli, gde je Hajduk savladao Istru 2:0 (1:0).

Nisu Splićani najbolje ušli u sezonu, pošto ih je pre osam dana Dinamo penalima, nakon 0:0, pobedio u Superkupu Hrvatske, ali u mnogo važnijoj utakmici izabranici Valdasa Dambrauskasa uspešno su obavili zadatak.

S velikim ambicijama Hajduk ulazi u sezonu 2022/23. U prošloj je dugo trajala trka sa Dinamo za titulu, ali su na kraju Splićani ponovo gledali u leđa Zagrepčanima. Uteha je bio pehar kupa, prvi trofej za tim sa Poljuda još od 2013. godine.

Ekipa nije mnogo promenjena, a igrači koji su bili tu i prošle sezone, večeras su obezbedili tri boda. Obojica udarcima glavom.

Dario Melnjak je u 43. minutu doneo prednost, koju je u 60. duplirao Marko Livaja. Iskusni napadač sa 28 golova bio je najbolji strelac hrvatskog prvenstva u minulom takmičarskom ciklusu. Raspoložen je ušao u nove izazove...

Inače, meč u Puli odigran je bez korišćenja video-tehnologije, pošto sistem u VAR sobi nije radio zbog tehničkih problema. Kada je reč o pogocima - dileme nije bilo, ali žalili su se domaćini zbog situacije koja je prethodila drugom golu Hajduka. Smatrali su da je Livaja u skoku napravio faul nad golmanom Lovrom Majkićem, međutim, sudija je pokazao na korner. Nakon centaršuta iz ugla gosti su duplirali prednost, a kratak prekid izazvan bakljadom Hajdukovih navijača desetak minuta kasnije više je prijao Splićanima, koji su po nastavku meča spustili ritam i rutinski posao priveli kraju.

HRVATSKA 1 - 1. KOLO

Dinamo Zagreb - Lokomotiva 3:2 (2:2)