Prokletstvo penala ponovo zaustavilo Obalu Slonovače: Egipat zakazao četvrtfinale protiv Maroka

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.01.22. | 19:48

Faraoni naplatili promašaj Erika Bailija sa bele tačke i posle jedanaesteraca se plasirali u narednu fazu (5:4)

Treći put u međusobnim duelima kroz istoriju Kupa afričkih nacija Egipat i Obala Slonovače su kroz penal rulet odlučivali o putniku u narednu fazu takmičenja, a kao i u prethodna dva slučaja jeranaesterci su doneli radost Faraonima.

Duel mirnih mreža nakon 90 minuta igre i dodatnih pola sata, okončan je penalima, a jedini udarac koji nije završio u mreži uputio je Erik Baili, te je Egipat zakazao četvrtfinalni okršaj sa Marokom koji je juče savladao Malavi (2:1).

Penal seriju otvorio je Nikolas Pepe rutinskim pogotkom, a gotovo na isti način odgovorio je Zizo. Usledili su pogoci Sangarea i El Solija, nakon kojih je nonšalantni pokušaj Erika Bailija odbranio Gabaski, a Kamal je golom materijalizovao prednost. Pogodak Kornea sačuvao je nadu Obale Slonovače, a Abdelmonem je golom prebacio odgovornost na Zahu. Napadač Kristal Palasa bio je precizan, međutim tačku je pogotkom stavio lider Egipta Mohamed Salah.

Egipat je novom pobedom sipao so na ranu staru 16 godina kada je na svom terenu, u Kairu, takođe na penal ruletu, savladao istog rivala u fnalu kontinentalnog takmičenja, a tada su neprecizni sa 11 metara za Obalu Slonovače bili Didije Drogba i Bakari Kone.

Čitava drama mogla je da bude okončana znatno ranije imajući u vidu da su oba tima imala fenomenalne šanse te će u Obali Slonovače žaliti za pokušajima Sangarea u 39. i Alea u 45. i 70. minutu. Vezni fudbaler PSV-a mogao je da reši pitanje pobednika i u produžecima, ali je njegov udarac u 104. minutu zaustavio Gabaski.

Na drugoj strani, Faraoni su pokušavali preko Salaha, Mohameda i Trezegea, međutim jednako neuspešno kao i rival.