Mančester junajted razočaran (©Reuters)

Prvo Čelsi, onda Liverpul, danas i Junajted: Old Traford će grmeti zbog spornog penala, bodovi idu za Španiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 08.09.22. | 22:55

Lacio maltretirao Fajenord, Šerif deklasirao Omoniju, Olimpijakos uz puno sreće do boda u Nantu

Crna nedelja za engleske velikane. Jesu obraz Premijer lige branili Mančester Siti, Arsenal i Totenhem, ali Čelsi sebi nije smeo da dozvoli poraz u Zagrebu, Liverpul se propisno obrukao u Napulju, a danas je i Mančester junajted morao da se spusti iz oblaka. Pobednička serija započetka pobedom nad Liverpulom, a krunisana s 3:1 protiv Arsenala, okončana je danas na startu grupne faze Lige Evrope, pošto je Real Sosijedad minimalcem od 1:0 odneo bodove sa Old Traforda.

Pričačaće se o tom jedinom golu, ne zbog sigurno izvedenog penala Braisa Mendeza, već zbog situacije koja ga je izazvala. Najstroža kazna je svirana zbog igranja rukom Lisandra Martineza, iako je bilo očigledno da ga je lopta prvo pogodila u koleno. Odbila se potom u lakat Argentinca i Italijan Marko Di Belo je pokazao na belu tačku. Ostao je pri stavu čak i nakon što je konsultovana video tehnologija što je izazvalo silno negodovanje na tribinama.

Istina, nije baš ni da je Junajted oduševio pre tog gola. Jeste nešto više vremena proveo pred protivničkim golom, ali nije mnogo toga konkretnog napravio. Kristijano Ronaldo je doduše zatresao mrežu gostiju iz San Sebastijana, ali je taj gol opravdano poništen zbog ofsajda. N Real Sosijedad – u kome je do 45. minuta igrao Umar Sadik, a to što je zamenjen na poluvremen govori o njegovom učinku – nije bio preterano aktivan napred, ali je znao šta čeka.

Lacio nije čekao ama baš ništa. U drugom velikom derbiju koji se igrao od 21 sat strpao je Fajenordu tri komada za 28 minuta i na kraju slavio sa komfornih 4:2.

Luis Alberto i Felipe Anderson su načeli Holanđane da bi ih potom sa svoja dva prva gola u dresu Rimljana dotukao Matijas Vesino, kome zbog toga ni kasniji skrivljen penal nije pokvario veče. Sergej Milinković Savić je

Od zanimljivijih mečeva, pomenimo da je Šerif na gostovanju na Kipru deklasirao Omoniju sa 3:0 u okršaju dva omražena tima u glavama Zvezdinih navijača, jer su baš protiv njih crveno-beli gubili u Ligi šampiona. Meč je čak na kratko bio prekinut pošto je nakon penala za vođstvo Moldavaca od 2:0 neko sa tribina pogodio sudijom plastičnom čašom vode.

S druge strane, “bratski” Olimpijakos je uz puno sreće stigao 1:1 u Nantu, pošto je golman francuskog tima Alban Lafont pogrešno procenio put lopte da bi se onda o neopreznog Samjuela Mutusamija odbila o mrežu domaćina. Ali, nije uspeo da istrpi nalete rivala i taj bod odnese za Atinu, jer je Evan Gesan u trećem minutu sudijske nadoknade pogodio za konačnih 2:1 za Francuze. Tada je možda i golman Olimpijakosa Tomaš Vaclik mogao malo bolje da reaguje.

Dodajmo i da je trenutni lider Bundeslige Frajburg startovao pobedom nad Karabagom od 2:1, mada mu dalekometni hitac Marka Vešovića nije dozvolio da se opusti sve do samog kraja utakmice.