(©AFP)
(©AFP)

Prvo slavlje na Bombonjeri u 2021. godini: Tevezov gol za istoriju i poklon Boki za 116. rođendan (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.04.21. | 01:39

Raspoloženi napadač se upisao u klupsku istoriju i doneo klubu vredne bodove u Liga kupu Argentine

Prvom pobedom (1:0) na Bombonjeri u 2021. godini fudbaleri Boke Juniors ukrasili su 116. rođendan kluba i sa važna tri boda nastavili borbu za plej-of Liga kupa Argentine.

Na krilima iskusnih fudbalskih zvezda Karlosa Teveza i Maura Zaratea, Boka Juniors je posle preokreta savladala Defensu i Hustisiju u okviru 8. kola Liga Kupa Argentine i čime je prekinula niz od tri utakmice bez pobede u ovom takmičenju, kao i šest susreta u kojima slavni klub nije slavio kao domaćin.

Tim iz Buenos Ajresa pobedom je stigao do sume od 13 bodova, međutim uvodni minuti nisu obećavali takav scenario. Šok za domaćina već u 8. minutu režirao je Valter Bou. Bivši igrač Boke, dobro je reagovao na dodavaje Rotondija i postigao vodeći pogodak za Defensu i Hustisiju.

Radost gostiju trajala je samo 11 minuta, a pokvario je raspoloženi kapiten Boke Karlos Tevez. Iskusni napadač iskoristio je asistenciju Kapalda, posle kornera koji je izveo Sebaljos, i doneo izjednačenje čime je stigao do 92. pogotka u plavo-žutom dresu i deobe desetog mesta na klupskoj listi strelaca sa Huanom Romanom Rikelmeom.

Izjednačujući pogodak nije zadovoljio apetite Migela Rusoa, te je argentinski strateg u želji da njegov tim stigne do preokreta u 61. minutu ofanzivu osvežio pruživši šansu Mauru Zarateu što mu se isplatilo samo četiri minuta kasnije. Iskusni golgeter prvu priliku u kojoj se našao pretočio je u pogodak, a dobar deo zasluga pripao je Tevezu koji je dobrom asistencijom olakšao posao saigraču.

Tim Sebastijana Bekasesea u završnici utakmice pokušao je da se vrati na željeni kolosek i makar izbegne poraz, ali su se sve pretnje gostiju završavale pre završnog udarca te je Boka stigla do prve pobede na domaćem terenu u 2021. godini uz prekid niza od tri utakmice bez trijumfa u Liga kupu.