Bergvajn, Ajaks (©Reuters)

PSV nagazio minu i dao nadu Ajaksu da može do LŠ

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.05.23. | 16:32

Rišairo Živković strelac protiv Fajenorda (1:3)

Digli su i u Ajaksu ruke od drugog mesta i plasmana u Ligu šampiona, ali odjednom, dva kola pre kraja, rodio se ponovo tračak nade.

PSV Ajndhoven je napravio veliki kiks na svom terenu protiv Herenvena (3:3) i zakuvao sebi čorbu pred finalnih 90 minuta sezone. Imaju Filipsovci i dalje tri boda više od Ajaksa, ali u poslednjoj rundi idu na noge AZ Alkmaru, koji takođe ima svoju računicu, kojem su bodovi takođe potrebni. To bi moglo da napravi velike probleme timu iz Ajndhovena, koji je bio viđen sa zvanjem vicešampiona.

Još je PSV dobro prošao na kraju, jer je gubio 3:1 kod kuće od Herenvena, ali je penal u 85. minutu pružio crveno-belima ruku spasa, Simons je bio precizan i doneo je remi svom timu.

Ni Ajaksu nije bilo lako kod kuće sa Utrehtom, koji je u jednom momentu imao bod u rukama, međutim, najpre Brobi, a onda i Klasen doneli su trijumf Kopljanicima, koji im greje nadu da mogu do drugog mesta. U poslednjem kolu tim Dušana Tadića će igrati u gostima sa Tventeom, pa ni tu neće biti baš šetnje po terenu.

Štaviše, Tvente je kao gost deklasirao danas Valvajk i pokazao da u odličnoj formi dočekuje plej-of za mesto u Ligi konferencije – 5:0.

Novi šampion Fajenord, iako je proslavio osvajanje titule, nije igrao ništa manje nego sa sto odsto snage u gostima protiv Emena i upisao novi trijumf – 3:1. Domaćin je poveo pogotkom bivšeg fudbalera Crvene zvezde Rišaira Živkovića, međutim, veliki pritisak tima iz Roterdama u finišu doneo je pobedu ekipi Arnea Slota.

HOLANDIJA 1 – 33. KOLO

Sparta Roterdam – Kambur  4:1 (3:1)