©AFP
©AFP

PSV obesmislio derbije: Onaj u Alkmaru rešen u 16. minutu, dominacija Luka de Jonga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.23. | 22:28

Silovitih 4:0 za Filipsovce

Tri derbija - tri pobede, od čega dve prilično ubedljive. PSV Ajndhoven je nastavio dominaciju u holandskom fudbalu, vezavši i 16. pobedu, ovoga puta nad četvrtoplasiranim AZ Alkmarom u gostima - 4:0 (3:0).

Utakmicu je obeležio vremešni as Luk de Jong, koji je postigao prvi i četvrti pogodak svoje ekipe, odnosno bio asistent Ismaelu Saibariju kod drugog pogotka. Derbi u Alkmaru je rešen u razmaku od svega sedam minuta. Prvo je De Jong u devetom minutu sa bele tačke kaznio neopreznost golmana Verhulsta, koji je srušio Tilmana u kaznenom prostoru. Samo dva minuta ksnije Saibari je krunisao veliki pritisak gostijućeg tima na poslednju liniju tima i maestralno dodavanje De Jonga petom.

Ipak, na najbolji potez meča se čekalo do 16. minuta, kada je Seržinjo Dest dobio loptu od Tilmana i onda sjajno gađao u surptoan ugao. Kruna svega što je urađeno u prvih 45 minuta stigla je u 57. minutu, kada je De Jong potvrdio klasu i odličan centaršut Saibarija glavom sa druge stative pretvorio u konačan rezultat meča.

Iskusni kapiten Filipsovaca došao je cifre od 19 postignutih golova u ovoj sezoni (12 u Erediviziji) i devet asistencija (sedam u Erediviziji).

Peter Boš je poslednjih 20 minuta iskoristio da odmori veliki one najvažnije igrače, pa su u kratkom vremenskom periodu iz igre izašli Shouten, De Jong, Tilman i Saibari.

PSV za četiri dana igra meč 1/16 finala Kupa Holandije sa Tventeom, što će mu biti poslednji meč u ovoj godini.