PSV s pola gasa

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.08.19. | 22:39

Den Hag vodio, ali...

PSV je danas doživeo poraz za pregovaračkim stolom, nije uspeo da ubedi Franka Riberija da prihvati ponuđene uslove i potpiše jednogodišnji ugovor sa holandskim vicešampionom, ali na terenu - sigurica. Četa Marka van Bomela bez ikakvih problema izašla je na kraj sa Den Hagom (3:1) koji se pokazao kao nedorastao rival i upisala prvu pobedu u novom šampionatu. Podsetimo, prošle nedelje, na premijeri, PSV-u je bod otkinuo povratnik u elitu - Tvente (1:1).

Večeras Den Hag nije imao ni najmanju šansu, bez obzira što je odolevao sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Zapravo, do tada je imao prednost koju mu je obezbedio Tomaš Necid. Jednostavno, PSV je toliko bio dominantan da je bilo samo pitanje vremena kada će gosti prvi put izvaditi loptu iz mreže. Posle toga ostalo je još svega jedna dilema - koliko će to puta ponoviti.

Domaći su imali ukupno 25 udaraca ka golu, posed lopte blizu 75 odsto i mnogo, mnogo šansi da postignu još koji gol. Ali očito da je Van Bomel naredio "umerenije nalete" i štednju energije za revanš protiv Haugesudna u Ligi Evrope.

Holandskom viceprvaku izjednačenje je doneo Bruma, preokret je obezbedio Malen u 52. minutu, a sve dileme oko pobednika otklonio Gakpe u prvom minutu sudijske nadoknade...