Stefan Mihajlović iz Radničkog (©MN Press)

Radnički s čovekom više dobio TSC, Stefan Mihajlović umalo stigao Silađija i Lukića - Nikola Petković sutra ima zicer za Zlatnu kopačku Srbije

Vreme čitanja: 3min | pet. 19.06.20. | 22:27

Caki Stojanović okačio kopačke o klin...

Pade TSK posle serije od sedam vezanih pobeda. Posle sjajne niske u koju je prošlog vikenda "upala" i Crvena zvezda. U meču bez rezultatskog značaja, na Čairu, tako je u prvi plan iskočila trka za Zlatnu kopačku srpskog šampionata, odnosno oproštaj niške legende Saše Stojanovića. Radnički je slavio sa 3:1 (3:1), međutim rezultat je večeras zaista najmanje važan.

Vladimir Silađi i Nenad Lukić, uoči ovog kola vodeći na listi strelaca sa po 16 pogodaka, nisu uspeli noćas da se upišu u strelce. To praktično znači da će Nikola Petković iz Javora sutra imati zicer da se okiti titulom prvog strelac Superlige, ali pod uslovom da postigne dva gola. On je trenutno na koti 15...

Zahvaljujući tome što je postigao pet golova u poslednja tri kola (večeras dva) Stefan Mihajlović ozbiljno je zapretio vodećem tandemu. Imao je Mihajlović šansu da dođe i do het-trika, u tom slučaju izjednačio bi se sa Silađijem i Lukićem, ali nije bio precizan u finišu meča posle lepog dodavanja Nikole Čumića.

Još bolju priliku propustio je Lukić u 83. minutu. Tukao je sa sedam, osam metara baš traljavo, a da je pogodio - to bi verovatno značilo i Zlatnu kopačku Srbije za sezonu 2019/20. Ovako, Petković sutra ima jedinstvenu šansu...

Na konačan ishod večeras ključno je uticao rani crveni karton za gostujući sastav. Srđan Grabež isključen je već u 9. minutu. Samim tim Silađiju i Lukiću umanjene su šanse u ovoj golgeterskoj trci.

Puno emocija viđeno je u 63. minutu meča, kada je iz igre krenuo da izlazi Saša Stojanović. Veteran Radničkog odigrao je noćas poslednje minute u karijeri. Popularni Caki uvek je važio za jednog od najvećih znalaca na našim terenima, ali isto tako bio je oličenje igrača koji nikada nije uspeo da iskaže svoj puni potencijal. Još sa 18 godina uzeo ga je PSV Ajndhoven, na insistiranje trenera Erika Gereca. Bio je to najskuplji transfer u istoriji Meraklija, ali i potez koji je Stojanovića koštao znatno bolje karijere. U Ajndhovenu je proveo čak pet godina, međutim došao je u pogrešnom trenutku. Filipsovci su tada imali pravi drim-tim sa Van Bomelom, Kokuom, Romedalom, Robenom, Kežmanom, igrali polufinale Lige šampiona, pa Stojanović nije imao prostora u toj konkurenciji. Do kraja ugovora igrao je za mladi tim PSV-a i Ajndhoven, u koji je potom prešao kao slobodan igrač. Kasnije se oprobao u Izraelu, Rumuniji, Grčkoj... Dobio šansu čak u Zvezdi, ali nije se dugo zadržao. Završio je večeras na stadionu na kom je i počeo - na svom Čairu.