Raul De Tomas u duelu sa Tonijem Krosom (Foto: Reuters)

RDT prati Đurđevića u stopu, Espanjol za poluvreme preslišao Fuenlabradu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.04.21. | 19:07

Segunda: Katalonski tim rutinski stigao do trećeg uzastopnog trijumfa - 4:0 (3:0)

Trka za najboljeg strelca Segunde vodiće se do samog kraja sezone. Trenutno je na čelu kolone Uroš Đurđević sa 20 pogodaka, ali mu Raul De Tomas ni na trenutak ne dozvoljava da se opusti. Napadač Espanjola je u pobedi nad Fuenlabradom u 32. kolu sa dva gola stigao do kote 18 i katalonskom timu u velikoj meri pomogao da se osamostali na liderskoj poziciji drugoligaškog karavana - 4:0 (3:0).

Ima Espanjol doduše utakmicu više od Majorke, ali i formu koja mu dozvoljava da će i po podvlačenju crte ostati na čelu tabele. Posle tri vezana remija, prošlogodišnji prvoligaš je ovog četvrtka upisao i treću uzastopnu pobedu.Logronesu je dao četiri, Kasteljonu tri, Fuenlabradi danas još četiri komada.

Pitanje pobednika rešeno je do pauze, na koju je Espanjol otišao sa tri gola prednosti. Goste je u 18. minutu načeo upravo De Tomas sa bele tačke, nakon što je jedan od defanzivaca Fuenle rukom odigrao na gol-liniji, a isti igrač iskoristio je lošu intervenciju gostujućeg čuvara mreže prilikom centaršuta i smestio loptu u nebranjenu mrežu za svoj drugi, a četvrti gol na meču.

Između De Tomasovih golova, u strelce se upisao i Adri Embarba na isteku sat vremena igre, pošto je uspeo da pobegne gostujućoj odbrani i dodavanje kolege u odbrani Davida Lopeza snažnim udarcem u bliži ugao pretvori u pogodak. U finišu poluvremena domaćina je do trijumfa pogurao defanzivac Fuenlabrade Ruben Pulido, poslavši jedan centaršut sa desnog boka u sopstvenu mrežu.