Veljko Paunović (©Reuters)

Reding daje znake života, crnoj seriji došao je kraj

Vreme čitanja: 2min | sre. 25.11.20. | 21:55

Paunovićev tim uzeo bod kod Milvola – 1:1

Crnoj seriji Redinga je napokon došao kraj. Posle četiri uzastopna poraza Rojalsi su malo podigli glavu i pokazali da u njima još ima života.

Tim Veljka Paunovića je osvojio bod na gostovanju Milvolu u izuzetno tvrdoj utakmici bez velikih šansi, pogotovo nakon izjednačujućeg gola – 1:1.

Ozbiljno ugruvan je Reding došao na noge Lavovima. Nisu samo četiri poraza bila za njima, nego i rascepana odbrana, kroz koju je curelo kao kroz slivnik. U te četiri utakmice Rojalsi su primili čak 13 golova! Sa takvom defanzivom nema šta da se traži u Čempionšipu.

Ali, povratak nekoliko povređenih igrača se odmah odrazio na igru plavo-belih. Doduše, nije bilo svejedno kada je Milvol inicijativu krunisao golom za vođstvo i to u najgorem mogućem trenutku, poslednjem minutu prvog poluvremena.

Odgovor se nije dugo čekao, već u 53. minutu Žoao je pobegao odbrani Milvola i kroz noge je provukao golmanu loptu do mreže, za izjednačenje. Do kraja meča samo jednu ozbiljnu šansu je imao domaćin i ostalo je 1:1.