Trenutak kad je Regilon matirao Lorisa (©Reuters)

Regilonu da pozavide i vrhunski špicevi, ali Totenhemu visi Evropa zbog košmarne partije Španca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.05.21. | 20:58

Pevci poraženi kod kuće od Aston Vile u možda i poslednjoj utakmici Harija Kejna za klub iz Londona

Nekadašnja nada Real Madrida, Serhio Regilon, postigao je prvenac u dresu Totenhema - i to kakav - međutim, u pogrešan gol.

Momak koji je prošlog leta stigao u London za 30.000.000 evra u 20. minutu duela sa Aston Vilom, igranim pred 10.000 gledalaca, želeo je da pošalje loptu daleko od svog kaznenog prostora, međutim, prešla mu je preko noge i lobovala Uga Lorisa.

Zatečen je bio Loris u tom trenutku, a možda je mogao iskusni Francuz i bolje da reaguje.

Bio je to početak košmarne večeri 24-godišnjeg Regilona. Španac je kriv i za drugi pogodak Aston Vile, koja je na kraju slavila 2:1. Dva puta mu je Bertrand Traore blokirao dodavanje u 29. minutu i omogućio Oliju Votkinsu šansu koju najbolji strelac tima iz Birmingema nije propustio.

Bio je to gol za preokret posle vođstva Pevaca iz 8. minuta, kada se odlično snašao i snažno šutirao Stiven Bergvajn.

Aston Vili ova utakmica rezultatski nije bila bitna, dok je Totenhemu poraz ugrozio plasman u Ligu Evrope, a možda londonski klub ostane i bez međunarodne scene. Trenutno je na šestom mestu sa nedostižna četiri boda manje od Liverpula, ali istim učinkom kao Vest Hem i Everton, a za vratom im dišu Arsenal i Lids.

Vrlo je moguće da je ovo bio poslednji meč Harija Kejna na Totenhemovom stadionu, pošto se uveliko priča o tome da je sjajni centarfor zatražio odlazak iz kluba (najčešće se pominje Real Madrid). U poslednjem kolu Pevci igraju protiv Lestera u gostima.

Everton je pogotkom Rišarlisona u 48. minutu savladao Vulverhempton 1:0 i zadržao šansu da se u poslednjem kolu domogne Evrope. Brazilac je bio najbolji u skoku na centaršut Sigurdsona iz kornera.

Istovremeno, Njukasl je u meču bez takmičarskog značaja kao domaćin pobedio fenjeraša Šefild junajted. Strelac jedinog gola bio je Vilok duboko u nadoknadi prvog dela utakmice, glavom na centaršut Marfija. Mladi vezista na pozajmici iz Arsenala produžio je golgetersku seriju na šest uzastopnih utakmica u kojima je bio strelac.