AZ Alkmar ©AFP

Rišairo Živković gledao rafal AZ Alkmara, Emen počišćen za 13 minuta

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.09.22. | 16:38

Odlično izdanje ekipe Paskala Jansena i povratak na pobednički kolosek - 3:0

Remi sa NEC-om u prošlom kolu zaustavio je seriju AZ Alkmara od šest vezanih pobeda, ali je zapravio samo predstavljao kratkotrajan zastoj u naletu ekipe Paskala Jansena. AZ-u je bilo dovoljno 13 minuta igre sredinom prvog poluvremena da uništi svaku nadu Emena, pa domaćin nije imao nikakvu šansu da izbegne prilično ubedljiv poraz svog tima - 0:3 (0:3).

AZ Alkmar ne samo da se vratio na pobednički kolosek, već je zadržao korak za vodećim Ajaksom, a seriju golova je otvorio Jens Odgar, koji je pogodio i u prošlom kolu, a sada je potvrdio odličnu formu i diretno uticao na pad Dika Lukinena. Asistenciju je zabeležio Žordi Klasi.

Pitanje pobednika rešeno je očas posla. Prednost AZ Alkmara duplirao je Dani de Vit golom u 27. minutu, dok je konačan rezultat sedam minuta kasnije postavio Tidžani Rejnders, nakon asistencije Hakona Evjena.

Jens Odgar je na samom početku drugog poluvremena imao priliku da postigne još jedan pogodak, ali je njegov udarac prohujao iznad prečke. Nakon toga situaciju je pod svoju kontrolu stavio Paskal Jansen, koji je prepustio protivniku terensku inicijativu, a onda čestim izmenama mu uništio praktično svaku mogućnost da se vrati u igru.

AZ Alkmar već u četvrtak startuje takmičenje u Ligi konferencije protiv Dnjepra, a u narednom kolu na svom terenu dočekuje odlični Tvente. To znači da će narednih sedam dana na videlo izvesti realne mogućnosti ekipe Paskala Jansena.

Doskorašnji napadač Crvene zvezde Rišairo Živković proveo je svih 90 minuta na terenu, ali se negde uklopio u potpunu nemoć svoje ekipe, koja nije imala snage da se odupre kvalitetnijem protivniku.